найкращий поштовий клієнт для кпк

| архів, кишеньковий пк

(опубліковано на форумі tupoleva.net)

практично одразу після придбання кишенькового пк стала проблема вибору програми для перегляду електронної пошти.

pocket outlook -- поза темою, цей убогий софт взагалі даремно займає пам'ять, імхо. я досить довго користувався webis mail -- вважав його найкращим, допоки двічі не нарвався на дуже серйозний глюк: час від часу програма просто вилітала, при цьому б'ючи всі свої бази, і доводилося піднімати її просто з нуля. звісно, вся збережена на кпк пошта (хоч я багато не зберігаю, але прикро!) летіла на "великий жорсткий диск десь там на небесах" для вічного зберігання... плюс -- не безкоштовна софтинка, і хоч пігулки єсть, але ж в душі живе потяг до справді безкоштовного софта =)

отож, пошукав в мережі, і знайшов безкоштовні npop і qmail. перший добре відомий, але підтримує лише одну кодову сторінку одночасно! себто, по замовчуванню поставив windows-1251, але хочеш подивитися koi8-r -- будь ласкавий, прямуй в опції, перевантажуй програмку, і лише після цього буде щастя.

qmail -- невідомий в широких колах, через банальну причину: сайт автора повністю японською мовою. тим не менш, сама програма -- просто супер! спробував, і мені сподобалось. лише за якістю інтерфейсу трохи програє webis mail, але зате настроїти можна практично все!

розписувати можливості і переваги програми не буду -- дя мене важливим було те, що програма підтримує ssl (для доступу до пошти на gmail.com), і дозволяє працювати з кількома кодовими сторінками. дам посилання на єдиний (принаймні за результатами пошуку в yandex'і) сайт про цю програму російською мовою та сайт автора (сторінка download):

= фак по qmail (рос.)
= сайт автора (satoshi nakamura)
= сторінка qmail на pocketpcfreewares.com (англ.)
= сторінка qmail на hpc.ru (рос.)