пересторога: ntfs...

| архів, комп'ютери, linux

(опубліковано на форумі tupoleva.net)

пересторога для тих, хто задумає поставити linux поруч із windows на розділах ntfs: linux не вміє нормально працювати з цими дисками, і краще їх не монтувати, або принаймні монтувати лише read-only...
поправка! схоже, це проблема asp linux -- жодних проблем з ntfs під suse linux не виникло.
я про це не знав -- а укладачі дистрибутиву asplinux 11 вирішили, що не варто ні про що попереджати юзера. результат -- два розділи ntfs з купою данних раптом виявилися пустими -- причому на диски я навмисне нічого не писав -- лишень спробував переглянути з-під linux.

отака х..ня, малята =)

втім, немає лиха без добра... оскільки через перерозподіли дисків довелось переставляти windows (значить, не всі програми встиг поставити), а через цей глюк із дисками полетіли "в космос" всі встановлені під windows ігри і значна частина данних -- мене тепер менше факторів прив'язує до windows =) софта для linux вище даху -- достатньо лишень переглянути, приміром, присвячений linux розділ на softpedia.org, щоб зрозуміти, що навіть в ті ігри можна грати до нескінченності, а про ужиткові програми я мовчу: mozilla (браузер і пошта), openoffice (редактор і таблиці), gimp та inkscape (растрова і векторна графіка) -- що ще треба для щастя?

так що для тих, хто хоче спробувати залишитися без ntfs-розділів, рекомендую asplinux -- можна вільно викачати 4-дисковий дистрибутив (express) в ua-ix, а можна стукнути мені в аську і замовити ті ж диски вже з наклейками (див. картинку вище) за ціною самих дисків. інший варіант для знайомства -- asplinux greenhorn, однодисковий linux з cd (live-cd), що не потребує переносу на жорсткий диск.

p.s. ще одна пересторога -- проблеми з драйверами (або принаймні їх настройкою) для всього, що зовні не нагадує мишу, клавіатуру, монітор чи cd/dvd =/