asus eee pc --- ноутбук майбутнього чи... гучний пшик?

| комп'ютери, linux, нетбук

плани asus випустити на ринок ноутбуки з ціною близько $200 --- вже не новина, про це оголосили на виставці computex, і після того не раз і не два писали навіть на порталі itc.ua, не кажучи вже про західні медійні джерела.

та що там itc, це його "рідна" ніша --- але навіть комерсант та кореспондент не втрималися від публікації на цю тему!

назва новинки: asus eee pc (читаємо асус і пісі, добре хоч з наголосом на другому складі в тій пісі...)

ще ніхто в україні не бачив того ноутбука живцем, але атмосфера починає потроху нагріватися: хтось каже, що такий ноутбук не продаватиметься взагалі, тим більше в україні; хтось інший пророчить зростання долі asus на українському ринку на 15% в результаті успішного старту продаж. щоправда, щось не зустрічається в українських джерелах більш-менш логічної аргументації на користь цих двох крайніх варіантів, а більшість гравців ринку тихенько сидять і чекають, що буде.

цікава особливість сучасного піару: що більше часу минає з першого анонсу та що ближче до наших теренів, то вищі суми фігурують в новинах в якості ціни майбутньої новинки: від $199 під час релізу до $350 в повідомленні комерсанту.

все це мене зацікавило: по-перше через те, що за такої ціни за операційну систему виробникові доведеться встановлювати linux, а по-друге через мою таку-сяку причетність до українського комп'ютерного ринку. отож, спробую для себе розібратися в тім, які ж перспективи в такого продукту в світі та в україні: поглянемо спершу на характеристики цього пк, а тоді спробуємо оцінити, чи є для нього місце на полицях магазинів.

тож... далі буде!

p.s. російський веб-сайт 3dnews опублікував детальний огляд asus eee pc 700 (хоча помилково назвав його 701-м), цікаво переглянути.