ніч живих мерців або з такою картою не вістують

| комп'ютери, linux

перклад статті, опублікованої на eweek.com --- є дозвіл автора на публікацію перекладу на українських форумах та сайтах. переклад (с) tivasyk

Ніч живих мерців або З такою картою не вістують
Стівен Воган-Николз (Steven J. Vaughan-Nichols)
28 вересня, 2007

(оригінал статті на eweek.com)

Думка: Vista стала операційною системою, яка нікому не потрібна, і навіть Microsoft починає це розуміти.

Сьогодні, як на мене, Віста стала нагадувати зомбі: вона шкутильгає довкола, і на відстані можна було б подумати, що воно живе... але ближче стає видно, що то живий мрець.

Першою ознакою проблем для Вісти стало те, що найбільші постачальники ПК розпочали знову пропонувати XP на нових комп'ютерах. В лютому Microsoft наполягала, що вже продала більше 20 мільйонів копій Windows Vista. Та годі, невже й справді встановлено й працюють 20 мільйонів копій Вісти? Ой, не жартуйте так, бо я вже ладен був повірити.

Якщо Віста й справді так добре продається, то чому ж тоді Dell разом з іншими найбільшими OEM-постачальниками знову почав пропонувати XP, а у квітні ще й став першим з п'ятірки лідерів ринку, хто запропонував зворотню заміну Вісти на XP? Наче цього було мало, на додачу Dell ще й запропонував Linux своїм покупцям!

Інші OEM-постачальники вирушили за Dell, або точніше за вимогами клієнтів. Наприклад, Lenovo, коли у липні видав «на гора» оновлені мобільні робочі станції ThinkPad T61p в класі high-end, недвозначно запропонував не лише Vista, але й XP Pro, а також і декілька дистрибутивів Linux, включаючи SuSE від Novell, RedHat та Turbo Linux.

Тому для мене не було вже несподіванкою, коли Майк Неш (Mike Nash), віце-президент Microsoft по продуктах Windows, оголосив, що на вимогу OEM-партнерів, Microsoft продовжить пропонувати XP ще до червня 2008 року. Звісно ж, він також стверждує, що швидше за все цей термін вже не буде подовжено.

Хочете, поб'ємося об заклад?

Майк Неш та Роб Ендерле (Rob Enderle), що є апологетом Microsoft, наполягають на тому, що на сама Віста як така змушує клієнтів відмовлятися від неї. Насправді, як каже пан Неш, Віста прямує до того, щоби стати операційною системою з найвищими темпами продажу. Та невже? Тоді чому ж Microsoft все ще пропонує власні продукти, що створюють їй конкуренцію?

В той же час пан Ендерле — аналітик, для котрого Microsoft є клієнтом, — сказав: «Темпи переходу на Vista значно нижчі за ті, котрих я очікував на цей момент... Корпорації навіть і близько не готові для Vista, і це при тому, що багато з нас чекали такого кроку! Найскладніший момнет у тім, що більшість потенційних клієнтів, здається, не вбачають переваг нового продукту. Сьогодні більшість коментарів, котрі я отримую, вказують на те, що людей, яким Vista потрібна — більшість».

Зважте, що пан Ендерле є аналітиком настільки прихильним до Microsoft, наскільки це можливо у сучасному бізнесі. Якщо вже він каже про те, що люди відмовляються від Вісти, а OEM-партнери, котрі врешті-решт орієнтуються на прибуто, не хочуть її продавати, єдиний висновок, якого можна дійти — Вісті не дуже вдається завоювання ринку.

Тому є досить причин. Micosoft, як і раніше, продовжує вводити клієнтів у оману щодо того, наскільки потужним має бути ПК для нормальної роботи Вісти. Навіть декотрі найбільш лояльні користувачі Windows виявляють, що її неповороткість, а також посередньої якості програмне забезпечення та жалюгідна підтримка драйверами — то вже занадто. Дехто відмовляється мати справу з будь-якими продуктами Microsoft аж поки з'являється перший набір сервісних «латок». І нарешті — проте не в останню чергу, — якщо XP працює як слід, навіщо «виправляти» ситуацію за допомогою Вісти?

Можна було б подумати, що частково таке ставлення — то звичайна реакція на новинку: люди насправді не в захваті від будь-яких змін. Вони, мовляв, ладні користуватися Windows 2000, аніж XP, Windows 98 SE — аніж 2000, і Windows ME аніж... ну гаразд, нікому не подобалася ME. Але я вже кілька разів проходив цей цикл... Цього разу ситуація інша.

І справа не лише в тім, що XP SP2, ще й враховуючи запланований вихід XP SP3, на сьогодні є найкращою з операційних систем Windows — я просто не можу знайти причин для переходу на Вісту. Не кажу «вагомих причин», а взагалі будь-яких.

Якщо хочете операційну систему, кращу за XP, дозвольте порекомендувати Xandros як найменш болючий для користувача XP спосіб спробувати Linux. Якщо ж сама думка про необхідність самостійно істалювати Linux лякає — можна придбати ноутбук Dell 1420, заряджений дистрибутивом Ubuntu, це досить приємний комп'ютер.

На чім би ви не зупинилися, навіть якщо просто продовжите користуватися XP, в будь-якому випадку це буде кращий вибір, аніж перехід до Вісти, бо то є живий мрець у світі операційних систем.