simutrans

| комп'ютери, ігри, linux

з тих людей, хто років десять-п'ятнадцять тому був тінейджером, мав доступ до персонального комп'ютера та знався на комп'ютерних іграх, всі знають та майже всі люблять добру стару гру transport tycoon (транспортний магнат). чудовий геймплей: завдяки продуманій економічній моделі, величезній кількості деталей та можливості рухатися від простих автомобільних чи залізничних маршрутів до цілих транспортних мереж --- процес розбудови власної компанії практично не набридав. через десять років після виходу першої версії, в цю гру ще продовжували (та й продовжують!) грати.

втім, сьогодні навіть transport tycoon deluxe (покращена версія) вже не такий актуальний: час дається взнаки, на сучасних великих моніторах з високою розподільною здатністю дрібні деталі піксельної графіки тих часів уже досить важко розглядати. сама ж гра не була вільною, і хоча зараз можна грати у безкоштовний її рімейк --- openttd, з варіантом для linux --- але свого часу закритість вихідних кодів та нюанси ліцензування файлів данних стримували розвиток гри.

колись, гуляючи по мережі, я натрапив на проект simutrans --- безкоштовний транспортний/економічний симулятор, дуже подібний за геймплеєм до transport tycoon. графіка, як на мене, мало чим відрізняється (може навіть дещо блідіша, без "лоску") --- але кількість по-справжньому нових ідей, реалізованих у грі порівняно з ttd, не може не вражати любителів цього жанру! ось лише деякі з них:
  • створення "багатоповерхових" транспортних розв'язок;
  • будівництво підземних залізниць (метро), трамвайних маршрутів, монорейкових доріг;
  • версії з різними розмірами базових графічних елементів (64, 96, 128 пікселів) дозволять вибрати найбільш оптимальний варіант для свого монітора;
  • оригінальна система динамічного пошуку шляху для транспортних засобів, можливість встановлювати путьові точки;
  • підтримка багатьох мов (у тому числі російської).
єсть версія для linux, а також для windows, beos та mac os.

посилання:
= сторінка simutrans на wikipedia.org (англ.)
= офіційний веб-сайт (форум) simutrans (англ.)
= документація для початківців (англ.)