wormux: хробаки йдуть на пенсію

| комп'ютери, ігри, linux

хробаки --- страшні створіння! варто дати їм до рук... гхм, хробаки з руками? нехай. отож, варто дати їм до рук зброю --- і світ перетворюється на... походовий кривавий бойовик у стилі коміксів, де царить вибухонебепечний гумор =)

коротше, хто не знає, що таке worms? ця комп'ютерна гра стала настільки популярною, що фактично є визначенням цілого жанру. одна біда: нема версії для linux (хоч і можна спробувати запустити через wine/cedega, але це для фанатів), окрім того гра не вільна і не безкоштовна. проте не хробаками одними живе геймер! як на рахунок розборок між пінгвінами та овечками? або між лисичками та антилопами? або між усіма ними разом?

wormux --- гра у стилі хробаків, але між собою воюють символи різних вільних програмних проектів (всього 13 команд). вже це само по собі --- жарт на тверду четвірочку. битви --- в тому ж стилі коміксу. щоправда, поки що без дотепних звукових коментарів =/ програма ще в стані бети: не вдасться пограти проти комп'ютера, але зіграти з друзями через мережу або за одним пк можна!

гра безкоштовна й вільна, єсть версії для linux та інших *nix-систем, а також для windows. а от таке хробакам не снилося: єсть навіть версія livecd --- фактично загрузочний диск, який можна вставити в дисковод, перезапустити пк і... просто грати. незалежно від того, яка система стоїть на жорсткому диску!

посилання:
= wormux у вікіпедії (англ.)
= веб-сайт проекту (англ.)