музика і настрій

| музика, комп'ютери

(опубліковано в журналі last.fm)

той, хто користується на пк програвачами звуку типу amarok, або веб-сервісом last.fm -- зрозуміє, про що мова далі: мітки для позначення/впорядкування музики.

позначати тегами стилі? і отримати перелік з 50+ тегів, в яких потім неможливо буде розібратися? постійно рефлексувати з приводу того, що ти не розбираєшся в музиці достатньо для того, щоби більш-менш якісно визначати стиль композиції? медитувати над композиціями, що неможливо віднести до якогось одного стилю?

мої теги -- tivasyk:настрій... бо настрій вимагає певної музики -- і навпаки.

але! як класифікувати настрої, в яких ти слухаєш музику?..

думав, думав... поки що прийшов до простої схеми класифікації настроїв за двома "вимірами": активний-пасивний та позитивний- негативний. наприклад: депресивний настрій (tivasyk:depressive) -- пасивний/негативний тощо.
примітка. щойно визначився з такою схемою та почав шукати дотичну інформацію в тенетах -- виявилося, що? як і слід було чекати, що це зовсім не мій винахід. наприклад, відшукав цікаву спробу вивчення блог-постів за мітками настрою (pdf, 144 кб).
маємо чотири сектори (див. збільшену ілюстрацію). якщо для кожного з них запропонувати два-три типових настрої, та відповідним чином помітити більшу частину композицій в програвачі, то система динамічних списків програвання з відбором по таких мітках дозволить швидко підбирати музику відповідно до настрою.