gis russa: безкоштовна карта/gps для кпк

| кишеньковий пк

карта на кишеньковому пк -- дуже зручно: не треба носити паперовий атлас міста, а карта завжди під рукою, зручний пошук по вулицях. користуюся нечасто, але іноді стає в нагоді, київ -- місто чимале.

до цього часу карта була однією з двох програм на долоні, для яких не знайшов безкоштовних аналогів; користувався картами києва та львова від візіком, пробував natec. аж ось, почитавши допис про gis russa у блозі юрія новоставського, взявся спробувати безкоштовну gps-систему gis russa.

що знадобилося для тестування:

переносимо cab-файл на кпк, інсталюємо -- система встановлюється в теку program files\russa і додає новий пункт в головне меню. далі в окрему теку (наприклад, program files\russa\map) переносимо саму rus-карту з архіва. запускаємо, через меню файл > открыть карту або открыть атлас завантажуємо карту києва.

у значній мірі враження про роботу gps-системи залежать від якості карти. одразу відзначу, що в мене до цього часу не було необхідності використовувати gps-навігацію, я користувався виключно картою як довідником. функціонально gis russa не поступається іншим подібним вітчизняним продуктам, візіком та natec, принаймні тим версіям, які мені пощастило потестувати. більше того, безкоштовна карта києва хоч і дуже неповна, містить інформацію не про всі пронумеровані будівлі в києві, але вже в цій версії є інформація про велику кількість об'єктів (poi, points of interest) -- школи, театри, поштові відділення, ресторани тощо... в картах візіком для києва та львова, приміром, цієї інформації мені бракувало.

що ще мені сподобалося у порівнянні з візікомом... векторна карта відмальовується досить швидко на будь-яких мастабах, і жодних проблем з відмальовуванням фрагментів на моєму dell axim x51v не було -- у візікому з цим були проблеми. три індикатори під картою на екрані можна налаштовувати! для водіїв, що використовують russa як gps-навігатор, корисними будуть, скажімо, швидкість, час на трасі, час чи відстань до повороту тощо -- мені це ні до чого, налаштував відображення вільної пам'яті, рівня завантаження процесора та заряд акумулятора. на вибір є величезна кількість інших інформаційних "датчиків". досить зручно ставити на карті мітки (навігаційні точки), позначаючи їх разними значками -- і повертатися до них пізніше через систему пошуку. пошук за поштовими адресами також працює (меню настройки > найти), хоча через те, що карта києва неповна, деякі будинки не знаходяться, але з вулицями проблем немає. порадувало те, що назви й мітки на карті києва подано... українською мовою! нарешті, бо жодної іншої карти українською я раніше не бачив.

карт для gis russa -- велика кількість, на форумі travelgps.com.ua можна пошукати карти для більшості великих міст україни (правда!), а також долучитися до процесу їх вдосконалення!

в цілому -- система сподобалася. буду користуватися, а візіком летить в смітник. як матиму можливість -- спробую в роботі ще gps-навігацію з gis russa, тоді відзвітую. і ще раз -- велика подяка юрію новоставському за його допис про gis russa.

p.s. ложка дьогтю. сьогодні gis russa (у версії 1.28.15) безкоштовна, і це добре. але сама історія прийняття автором рішення про безкоштовність, і пов'язане з цим припинення розвитку програми -- прикра і повчальна. додаткова інформаційна довідка оформлена у окрему сторінку на сайті програми, який -- поки ще -- доступний в мережі. будемо сподіватися, що так чи інакше, історія колись матиме хороше продовження, і ми побачимо нову, тривимірну версію системи russa. можливо, навіть вільну (gpl)?

p.p.s. програму gis russa для кпк, а також карти від travelgps.com.ua деякі веб-сайти намагаються продавати. не варто купуватися: програма і карти безкоштовні для використання.