як... підключити бездротові стерео-навушники до кпк

| windows, кишеньковий пк

припустімо, у нас єсть кишеньковий пк dell axim x51v (windows mobile 5) з музичною колекцією (mp3 та ogg), який ми іноді використовуємо як портативний програвач. припустімо також, що у нас є бездротові стерео-навушники (bluetooth) -- наприклад, gear4 bluphones. хочеться позбутися проводів, і використовувати bluetooth-навушники замість звичайних -- як їх підключити до кпк?

наперше: операційна система windows mobile 5 не підтримує bluetooth-профіль, що дозволяє передавати високоякісний стереозвук на бездротові навушники -- цей профіль називають a2dp (детальніше читаємо у вікіпедії англійською чи російською). компанія microsoft мала намір в одному з апгрейдів windows mobile додати таку функціональність -- але згодом чомусь не зробила цього.


хороші новини: не усіх користувачів dell axim x51v влаштовувала така ситуація з a2dp, та й взагалі куца функціональність bluetooth-стека від microsoft. дехто з цих ентузіастів, маючи досить знань та наснаги, взялися адатувати іншу версію bluetooth-стека, яка використовувалася в усіх пристроях з системою windows mobile 2003 -- версію broadcom; їм це вдалося, і результат -- інсталятор нового стека для x51v -- викладено на форумі aximsite.com.

важливо! перш ніж встановлювати новий стек на dell axim x51v, прочитайте про його недоліки: пам'ятайте, що такі експерименти ви робите на свій ризик.
функціональність broadcom-стека для dell axim x51v відрізняється того, що маємо в стандартній версії від microsoft; єсть особливості, які можуть виявитися критичними для когось із користувачів: нтерфейс багатьох дій з bluettoth (парування пристроїв, відсилання файлів, налаштування тощо) дуже сильно відрізняється від того, як це реалізовано в стеку microsoft: тим, хто звик до своїх кпк з windows mobile 5, користуватися новим стеком може бути просто незручно. наприклад стандартний bluetooth-стек дозволяє відсилати файли через bluetooth або інфрачервоний порт з файл-менеджера через одне меню beam file або send via ir... з broadcom-стеком так не вийде, відсилати файли через bluetooth доведеться у спеціальній програму bluetooth manager. інший недолік: можуть виникати складнощі при з'єднанні кпк з комп'ютером, на якому встановлено систему windows із стандартним менеджером bluetooth від microsoft...

з іншої сторони, переваги нового стека можуть бути важливіші: більш гнучке та зрозуміле налаштування bluetooth, в тому числі безпеки з'єднань, можливість зберігати різні варіанти налаштувань, підтримка бездротових навушників. окрім того, новий bluetooth-стек можна після встановлення видалити так само, як будь-яку іншу програму на кпк, через service > system > remove programs -- і після перезавантаження кпк буде відновлено стандартний стек.

важливо! новий broadcom-стек можна за необхідності легко видалити, повернувши стандартний стек від microsoft.
якщо вагання відкинуто, і музику слухати хочеться все ж таки без дротів -- тоді вперед!

1. викачуємо необхідні файли

якщо за поданим посиланням файл не знайдено -- на форумі aximsite.com наведено перелік альтернативних дзеркал. другий файл -- поправку для реєстру -- можна не викачувати, якщо єсть навички редагування реєстру; ця поправка виправляє можливу проблему із періодичною втратою зв'язку з навушниками.

2. встановлюємо новий стек
видобуваємо з zip-архіва файл інсталятора (.cab), переносимо його на кпк (через флеш-карту, bluetooth чи activesync), і там запускаємо. встановлюємо обов'язково в пам'ять кпк, а не на карту пам'яті. про всяк випадок тепер краще перезавантажити кпк (soft reset).

в результаті отримуємо новий значок bluetooth внизу головного екрану кпк -- цей значок дозволяє увімкнути/вимкнути синьозуба, відкрити менеджер bluetooth або здійснити налаштування. поки що все можна залишити як є.

3. паруємо кпк та навушники
вмикаємо навушники gear4 в режим парування пристоїв -- для цього, коли навушники вимкнені, тиснемо кнопку вмикання і не відпускаємо, аж поки не почнуть блимати два червоних вогники на лівій слухавці.

тепер вмикаємо bluetooth кишенького пк, і відкриваємо менеджер bluetooth: перша сторінка буде пустою, кпк ще не знає інших пристроїв. тиснемо new -- і у наступному віконці вибираємо пошук бездротових пристроїв аудіовідтворення (high quality audio setup). тиснемо next -- кпк відобразить перелік готових для підключення навушників у радіусі дії модуля bluetooth, -- вибираємо свої навушники. наступний екран: налаштування з'єднання, залишаємо галочки як єсть (створити значок у менеджері bluetooth, використовувати безпечне, зашифроване з'єднання), за бажання редагуємо назву для значка, finish.

тепер кпк запитає пароль для доступу до навушників -- так само, як при першому підключення гарнітури до мобільного телефона. пароль зберігається в пам'яті навушників, і його вказано в документації до них. як правило, це якась проста комбінація чотирьох цифр: 0000, 1111 тощо... для gear4 bluphones -- набираємо 1234.

готово! тепер кпк та навушники "впізнають" одне одного і готові до з'єднання в будь-який момент, коли нам закортить послухати музику.

перевіримо?
якщо зараз відкрити якийсь музичний файл у програвачі на кишеньковому пк, виявиться, що... нічого не відбувається: так само музика звучить з динаміка кпк. але ось мить магії сучасних технологій: відкриваємо менеджер bluetooth на кпк, двічі "тапаємо" стилусом на значку навушників і... після короктої паузи (кпк з'єднується з навушниками через bluetooth) звук в кпк пропадає -- але тепер звучать навушники.

коли вперше надіваєш на голову gear4 bluphones, і прогулюєшся з музикою по кімнаті -- при цьому rgr лежить на столі! -- відчуваєш нарешті, як довго тебе дурили з тими дешевими mp3-програвачами... ось яким має бути програвач!

навіть попри те, що звучання портативних слухавок, як правило, далеке не лише від ідеального. це дрібниці. але... що це? чомусь звук пропав! кпк грає, навушники блимають синіми вогниками (працюють) -- але не звучать. це відома проблема версії 1.7.0 broadcom-стеку для axim x51v, і вона виліковна, але для цього потрібен останній штрих налаштування -- невеличка поправочка до реєстру windows mobile на кпк, так звана flow control fix.

4. поправка в реєстр
отже, у нас є викачаний файл flowcontrolhack.reg -- якщо він ще не на кпк, тепер саме час скопіювати його туди (наприклад, через кардрідер/карту пам'яті, або через activesync) і там запустити. система запитає, чи дійсно треба додати інформацію з файлу до реєстру -- відповідаємо ствердно, тоді перезавантажуємо кпк (soft reset). після цього музика програватиметься без проблем.

якщо ж є час, натхнення та цікавість зробити поправочку в реєстрі вручну -- відкриваємо будь-який редактор реєстру, шукаємо розділ такий розділ:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\WIDCOMM\BTConfig\SerialTransport]
...і там змінюємо значення параметру FlowControl з 1 на 0.

все, навушники працюють.

p.s. традиційно: якщо я десь допустився помилки, або є корисні доповнення -- пишіть.