що не так із моїм блогом?

| життя, оновлене, інтернет

хто веде свої блоги в тенетах -- підлітки з потребою хоч самореалізуватися, графомани, соціопати, люди з комплексами, охочі заробити на рекламі?

прагнення публічності
блогерство -- цікаве явище... спробуйте пояснити людині, далекій від тенет, що таке блог. а потім -- навіщо воно треба =) найближче це до щоденника в інтернеті, але... тут починається цікаве: цитую уривок зі статті про щоденники з вікіпедії:
щоденник пишеться для себе і не розрахований на публічне сприймання, у ньому нотуються переважно явища особистого життя...
не розрахований на публічне сприйняття? облиште, я вже дорослий хлопчик: щоденник -- це наче сублімація нестримного бажання бути публічним, поміченим, оціненим! не буває ніякого щоденника без читача -- нехай навіть автор того читача собі уявляє!

так от, блог -- наступний щабель розвитку тієї ж ідеї. тому кожен автор блогу -- навіть той, хто не думає про заробіток рекламою -- мріє про популярність: розсилає друзям лінки на свої (оригінальні й надзвичайно цікаві) дописи, періодично переглядає статистику відвідувань, додає посилання на свій блог у кожен відвідуваний ним форум та у коментарі на інших блогах. автори тих інших блогів роблять те саме... так народжується блого-спільнота: тісне локальне середовище для взаємодопомоги у самоствердженні.

це я спробував поглянути в дзеркало: варто час від часу бути відвертим із собою =)

як зробити красиво
все це написано заради фрази "навіть той, хто не думає про заробіток рекламою -- мріє про популярність", бо зараз я використаю її як виправдання для того, щоби згадати тут про статтю "що не так з моїм блогом?" (опублікований на сайті web-nation.org переклад оригінального матеріалу стюарта брауна, знайшов за посиланням у блозі мага).

стаття може бути цікава блогерам-початківцям (котрі мають схильність щодня перевіряти лічильник відвідувань) -- це перелік загальних порад, що мають допомогти зробити свій блог цікавим для відвідувачів та зформувати постійну аудиторію. не копіюватиму статтю -- але цікаво переглянути її як своєрідний чек-ліст. почнімо =)
переконайтеся, що на блозі достатньо матеріалів
190 дописів... думаю, для початку непогано.

сфокусуйтеся на одній тематиці
гхм... мабуть, слушна порада, але мені однієї теми було б мало: врешті-решт, це щоденник, а не проект типу "як заробити мільйон на рекламі в тенетах" -- пишу про все, що мені цікаво. але головним чином про комп'ютери, смішинки, роботу, стосунки між чоловіками та жінками...

змиріться з тим, що деякі теми не дуже популярні
наприклад, робота, бугога! гаразд, змирився.

суперечливий зміст не кращий шлях до популярності
ну, вибачайте... пишу, що пишеться -- не те він і щоденник.

не використовуйте поширену тему
наприклад, комп'ютери та linux? вибачайте, про японських карпів коі писати мені нецікаво.

створіть бренд
о, це ідеальний випадок, але... якщо треба чимось жертвувати -- краще відмовитися від оригінального дизайну, аніж від цікавого контенту.

оновлюйте блоґ часто, але не в збиток якості
якщо відкинути кілька дописів, котрі я переніс у блог з форумів, середня частота публікацій складає... трохи більше одного допису на день (1,3): 164 публікації за 126 днів. щодо якості -- судити читачеві.

перевірте ваші посилання
все на місці =)

не перевантажуйте блоґ рекламою
реклами нема, навіть в планах. не для того пишемо...

не забувайте про seo
йой, що воно таке, те seo? оптимізація для пошукових систем... ой, так не хочеться цим займатися... з щоденниками все було якось трохи простіше =)

терпіння, терпіння, терпіння!
слушна порада. це, мабуть, найголовніше.
ну, і нарешті...

якщо приспічило
хочеться власний блог? сьогодні -- простіше простого, безкоштовних сервісів дуже багато. перфекціоністам та любителям повивчати різні варіанти, перш ніж кинутися в бій, можна порадити до перегляду статтю що таке блог і як його завести? від ігора виспянського, а тоді огляд 11-ти блог-платформ від tod'а.

(c) ілюстрацію запозичено з колекції туксів.