поносов завдає удар у відповідь

| комп'ютери, linux, люди

пам'ятаєте гучну справу поносова в росії? в кількох словах: на 12-ти шкільних комп'ютерах в селі сепич пермської губер... вибачте, пермського краю перевірка виявила неліцензійні копії операційної системи windows -- щодо директора школи, олександра поносова, було порушено судову справу, за котрою, після довгої тяганини і розпіарювання, поносова визнано винним і присуджено до виплати 5 тис. рублів штрафу.

цікава історія. цікава не лише як повчальний приклад -- але й як взірець недоумкуватої бездушності великого бізнесу і непотрібної жорсткості судової системи: мабуть, на початку піарна машина microsoft намагалася використати історію як "страшилку", не розуміючи, що неправильно вибрала собі об'єкт, а судова система виявилася до смішного неефективною і врешті-решт навіть залежною від випадкового путінського коментаря...

так от, маємо продовження. свого роду хеппі-енд: поносова засуджено до незначного штрафу, а він залишає посаду директора школи, щоби взятися за популяризацію linux в російських школах (новина в комерсанті від 5 лютого).

персональна думка? таки хепі-енд: виграють поносов (сподіваюся), російські школи (майже певен), спільнота прихильників linux. а хто програє? бугога! microsoft, так тримати!

p.s. майже вичерпну інформацію про справу поносова можна знайти у вікіпедії. цікаво почитати також блог олександра поносова на жж.

(c) ілюстрацію запозичено з сайту programming wiki.