увага! банкоматне шахрайство -- тепер в україні

| життя

ще півроку тому, читаючи в тенетах статті про випадки крадіжки грошей з карткових банківських рахунків за допомогою накладних зчитувачів та фальшивих клавіатур (скіммінг), я собі думав: ого! але ж до нас це не скоро дійде, бо обладнання для такого шахрайства коштує грошей, а власників банківських карт у нас не так вже й багато.

помилявся: "банкоматне шахрайство" дійшло вже й до наших теренів. юрій новоставський прислав посилання на розповідь про випадок у києві! щоправда, дописувач не став жертвою -- вчасно прислухався до власних сумнівів, коли побачив незвичну накладку на передній панелі банкомату.

отже, читаємо і робимо висновки! не стати жертвою такої крадіжки досить просто -- достатньо бути уважним, не зневажати елементарними правилами безпеки:
  • краще користуватися "знайомими" банкоматами
  • перед тим, як знімати гроші -- пильно оглянути картоприймач і клавіатуру
  • набираючи пін-код -- варто озирнутися: чи не проявляє хтось зайвого інтересу? чи немає поруч дивних предметів чи мініатюрних камер?
  • за найменших сумнівів -- не набирати пін-код, забрати карту
  • якщо підозри виникли, коли пін-код вже введено -- не відходячи від банкомату, зателефонувати до відділення банку (номер телефону має бути вказано прямо на банкоматі) і заблокувати карту
нічого складного. найбільш ризикова група -- люди похилого віку, в котрих, як правило, не дуже добрий зір, і замалий досвід користування усілякими електронними приладами... саме вони схильні в будь-яких нестандартних ситуаціях діяти зовсім по-дитячому.
увага! якщо маєте родичів чи знайомих похилого віку, які користуються пластиковими картами -- обов'язково розкажіть їм про можливіть шайхрайства біля банкоматів та елементарні правила безпеки, покажіть фотографії скімерів.
головне: суворо накажіть ніколи, ні за яких обставин не користуватися допомогою невідомих осіб для будь-яких операцій з банкоматом! якщо зір настільки поганий, що без такої допомоги обійтися неможливо -- треба заздалегідь знімати готівку з кимось із родичів чи близьких друзів, або ж зробити це через касу найближчого відділення "рідного" банку.