asus eee pc --- білі починають... і програють?

| комп'ютери, нетбук, товари

днями компанія asus анонсувала роширення модельної лінійки ультрапортативних комп'ютерів asus eee pc: зокрема, нарешті покупці зможуть придбати версію цього мініатюрного ноутбука з більшим дисплеєм -- майже 9 дюймів замість 7-ми у тих конфігураціях, що вже є в продажу в тайвані та сша. це -- хороша новина, бо семи дюймів було явно замало навіть для ультрапортативного екрану, а ідеальним варіантом була би широкоформатна 10-дюймова матриця з розподільчою здатністю десь 1024×600 пікселів. фотографії нового asus eee pc можна побачити на сайті engadget.

отже, більший екран -- це хороша новина. але зачекайте радіти, до цієї ложки меду asus додає діжку дьогтю.

по-перше, ціна... нові моделі коштуватимуть, згідно анонсу, від 399 євро -- себто не менше 620 доларів! ой леле, та за таку ціну сьогодні цілком можна купити бюджетний 15-дюймовий ноутук з 512 мегабайт або й 1 гігабайтом пам'яті та жорстким диском на 80-120 гб! згадаймо: про ультрапортативні eee pc світ заговорив головним чином через анонс ціни на рівні 199 доларів! тож з ціною в 600 ця машинка повертається в нішевий сегмент і перестає бути цікавою більшості звичайних покупців у порівнянні з мейнстрімовими моделями.
примітка. щось мені видається, що нова версія постачатиметься з передвстановленою ос windows, і десь 50 доларів роздрібної ціни -- це ліцензія microsoft... на мою думку, це було б помилкою -- але побачимо, як буде насправді.
другий цвях в труну продажів eee pc на наших теренах asus забила, анонсувавши нові конфігурації ще до того, як перший eee pc -- навіть і з малим екраном! -- потрапив на полиці українських магазинів. психологічно це дуже розхолоджує потенційних покупців, які знають про дев'ятидюймову версію eee pc, а решту розхолоджуватимуть самі продавці (бренд-менеджери дистриб'юторів, менеджери з продажу, продавці -- теж люди зі своєю психологією, а не програмовані автомати).

отака коротка історія asus eee pc в україні. побачимо, чим порадують нас конкуренти asus, котрі вже зрозуміли, що сегмент ультрапортативних ноутбуків з цінником в 300 доларів обіцяє вибух продажів. принаймні msi пообіцяла на cebit 2008 анонсувати свою версію подібної машинки.

p.s. перегляньте всі інші мої дописи про asus eee pc.

(c) ілюстрацію asus eee pc запозичено на сайті engadget.