asus eee pc: чи є вибір?

| оновлене, комп'ютери, linux, ринок, нетбук

зарікався, але... ще раз про asus eee pc написати спонукає чергова новина на сайті itc.ua (asus расширяет модельный ряд eee pc), а точніше ось ця фраза у тексті:
пользователи могут выбрать устройство с установленной на нем microsoft windows или gnu linux.
чи треба казати, що нічого подібного "пользователи" в україні "не могут"?


і шанси на те, що зможуть -- наразі мізерні. по-перше, із зростанням ціни девайса від анонсованих колись $199 до $600+ виробникові не так вже й актуально додатково її знижувать на якихось там $30-50. по-друге, в новині скромно замовчується про особливості цінової політики виробника щодо моделей з windows та linux: на полиці модельки з linux (там, де вони єсть, звісно) мають вищу ціну через суттєву відмінність в комплектації. і по-третє, канал наразі органічно не приймає пк з linux, а різниці в ціні (якої до того ж і немає, див. вище) не вистачило б, щоби підштовхнути процес.

думаю, що такий підхід виробника до розвитку модельної лінійки eee pc досить недалекоглядний... втім, час покаже.

p.s. все, що я написав про asus eee pc у своєму блозі -- це не якась офіційна позиція, а імхо людини, котора з великим персональним інтересом спостерігала за епопеєю "дамо народу супермасовий eee pc!", з думкою колись придбати й собі таку штуку, і поступово зрозуміла: купувати доведеться не asus.

p.p.s. анонсована роздрібна ціна acer aspire one, який чекаємо в україні вже у серпні -- від 474 доларів.

p.p.p.s. доповнення! від 13 серпня 2008 р. acer aspire one вже в україні -- в "легкій" комплектації з 8 гб ssd-сховища та 512 мб оперативної пам'яті. детальніше -- в одному з наступних дописів у блозі.