як... встановити windows mobile 6.1 на кпк dell axim x51v

| windows, кишеньковий пк

dell axim x51v вже не випускається і не постачається -- але залишається чи не найкращим кишеньковим пк класичного формату за багатьма параметрами. родзинка -- досить великий екран (3,7 дюйми) і виділений чіп для прискорення графіки з апаратним декодером відео mpeg4. якісна -- як для кпк -- звукова система. два кардрідера. wi-fi, bluetooth, irda... чого ще бажати?

насправді, доречним був би usb-хаб =) але тоді ми б отримали ідеальний гаджет -- але природа нічого ідеального не терпить, тож не судилося =)

гаразд, але принаймні операційну систему можна обновити? адже свого часу axim x51v було випущено з windows mobile 5, а сьогодні актуальною є windows mobile 6.1. офіційних пакетів поновлення ос для axim x51v виробник не випускав. але ж хіба втримаєш справжніх фанатів-умільців? спромоглися-таки самотужки, без підтримки виробника зібрати докупи поновлення -- і не одне! маємо декілька версій на вибір.

можна довго розбиратися у відмінностях різних версій. зупинимося на прошивці від football'а -- про неї пишуть, що вона досить "базова": не містить лишніх програм. як на мене, це плюс, бо за необхідності додаткові програми можна встановити, а от з прошивки їх не видалиш.

поновлення -- процедура не на 100% безпечна: щось може піти не так. тому тричі думаємо, чи варто це робити, обов'язково робимо резервну копію усіх данних на кпк -- найкраще у форматах, що можна прочитати/відновити не лише на кпк, уважно читаємо інструкцію, і... пригадуємо, чи є десь поруч сервісний центр dell =)

попередження! перш ніж братися до поновлення, прочитайте принаймні цей допис до кінця -- принаймні абзац про відмінності між windows mobile 5 та 6.1.
отже, беремося до діла.


крок 1. карта пам'яті

найперше -- потрібна карта пам'яті формату secure digital (sd). у axim x51v є ще кард-рідер cf, але з нього встановити систему не вдасться.

я взяв sandisk extreme 3 ємністю 1 гб, яку постійно використовую з кпк. карта не пуста -- тож довелося увесь вміст тимчасово скопіювать на "дорослий" пк, а карту відформатувати (файлова система fat32) штатними засобами windows (або linux, байдуже).


крок 2. образ для поновлення

далі -- з форума 4pda викачуємо образ прошивки для поновлення, у моєму випадку -- версія a08:

dell_x51v_wm6.1_a08_uc_football_edition.rar
посилання не даю -- можливо, з часом з'явиться новіша версія. вміст rar-архіву (2 файли) записуємо на пусту, щойно відформатовану sd-карту.


крок 3. прошивка

саме час пригадати, чи зроблено резервну копію данних -- найперше книжки контактів, календаря. кпк добряче заряджаємо, а ще краще -- підключаємо до електромережі: процес поновлення ос займе (суб'єктивно, бо не міряв) десь 5-10-15 хвилин. sd-карта з образом прошивки -- в кард-рідері кпк. натискаємо і тримаємо -- так! я знаю, що дуже незручно, але інакше ніяк -- кнопки вимикання кпк (вгорі) та вмикання модуля wi-fi (зліва), одночасно стилусом -- а я попереджав, що незручно! -- втоплюємо на 1-2 секунди і відпускаємо пиптик перезавантаження (на задній панелі). кнопки вимикання та wi-fi тримаємо, аж поки з'являється на екрані повідомлення завантаження. трохи згодом система покаже нам, який файл збирається використати для поновлення -- клацаємо ок і ще одним ок погоджуємося на поновлення.

все, тепер можна залишити кпк в спокої на ті самі 5-10 хвилин: по закінченні машинка перезавантажиться і привітає нас оновленим зеленим екраном windows mobile 6.1.

якщо щось пішло не так -- читайте ще раз уважно інструкцію на 4pda.


результат?

гаразд, а навіщо ж це все потрібно було? по-перше -- нова, симпатична зелененька тема з дуже гарними іконками wifi та bluetooth внизу справа =) можете сприйняти це як жарт. але переглянувши список відмінностей між widnows mobile 5 та 6.1, переконаєтеся, що справді важливих відмінностей -- для пересічного користувача кпк -- дійсно немає.

ну, принаймні більш-менш нормально працює bluetooth stereo з профілем a2dp, і навіть можна керувати програванням windows media player на кпк за допомогою кнопочок на bluetooth-навушниках. якихось проблем з новою прошивкою за три дні використання кпк я не помітив. і то добре =)

посилання: