касетна ностальгія

| музика, ностальгія, товари

колись -- не таквже й давно -- лазерних дисків не було. музику продавали на аудіокасетах.

більше ніж 20 років -- приблизно з середини 60-х років і до початку дев'яностих -- аудіокасети були найбільш масовим способом зберігання звуку. на касетах продавали музику, на касети переписували модніальбоми у друзів і записували радіопередачі. було.

перші серійні лазерні аудіодиски (audio compact disc) з'явилися десь у 1983 році. проте мав пройти ще якийсь час -- майже десять років -- перш ніж програвачі cd витіснили з ринку магнітофони. досить довго популярними були "універсальні" музичні центри -- з касетними деками та оптичним дисководом. це була круть!


сьогодні звичайну аудіокасету вже й не зустрінеш -- хіба що розбираючи старезні завали "антикваріату", що збереглися десь на шафах або у темних глибинах письмових столів. вже встигло вирости ціле покоління молодих меломанів, котрі, мабуть, ніколи й не користувалися касетами.

ну, а для кого касета символізує цілу епоху музичної індустрії і -- так вже співпало -- молодість, є... різноманітні "касетні" сувеніри та гаджети =)

власне, про касети я згадав, читаючи черговий допис у блогах "домашнього пк": про usb-хаб у стилі ретро. до того писали про схожий товар -- подарункову usb-флешку у ретро-упаковці. якщопошукати в тенетах, можна знайти ще чимало "касетних" сувенірів.


наразі найцікавіший гаджет у формі аудіокасети, як на мене -- це ось такий mp3-програвач.що ж тут цікавого, спитаєте ви? дійсно, сьогодні формою програвача вже нікого не здивуєш, в першому-ліпшому магазині електроніки знайдеться з десяток на вибір. але чекайте: якщо маєте під рукою старий магнітофон, з цією "касетою" ви зможете примусити його заспівати на новий лад. достатньо закинути на флешку щось із своєї колекції на пк, флешку -- в цей програвач, а програвач... так, в магнітофон.

і всього за $40 в роздріб.

нове життя старих речей, чорт забирай =)