хром і шкіра: кому кадилак за безцінь?

спробував chrome, покористувався кілька днів, повернувся до firefox: не вразило.
коментар для тих, хто в танку: chrome -- новий веб-браузер від google, бета-версія для загального тестування стала доступна кожному охочому до комп'ютерних новинок буквально минулого тижня. наразі інтернет ще гуде дописами у блогах, присвячених цій новині, аналізу причин та наслідків =) деталі у вікіпедії, як завше.
отже, хром. багато не писатиму -- і без мене писак вистачає. лише про власні враження.


пробував на робочому ноуті з windows -- версії для linux наразі ще не було. технологічно це, мабуть, таки якийсь крок вперед: перегляньте google'івський рекламний комікс. суб'єктивно працює справді швидко. але не настільки швидше вогнелиса, щоби кричати "гвалт" -- принаймні на звичайному для мене наборі веб-сайтів. інтерфейс, вочевидячки, продуманий: логічний і доволі зручний. але не настільки революційний, щоби відмовлятися від звичного вогнелиса. тим більше, що зовнішній вигляд (тема) chrome -- не відповідає загальним налаштуванням системи (див. скріншот: хром нагадує про vista, хоча працює на windows xp), але я цього не люблю, віддаю перевагу простоті стандартної теми. обіцяно чи не фантастичні механізми розширення функціональності додатками -- але я ними не користуюся навіть з вогнелисом. за винятком блокувалки рекламних банерів -- а от цього у хромі якраз і бракує, зовсім. себто у firefox навіть без плагінів можна блокувати зображення з певних сайтів -- у chrome такої функції не знайшов.

chrome безкоштовний і -- як обіцяє google -- відкритий/вільний (себто, вихідні коди доступні програмістам для використання у власних проектах). але цікава історія про ліцензійну угоду, яку приймає користувач, завантажуючи та вперше запускаючи chrome: у першій версії угода віддавала google права на будь-який контент, який користувач завантажує в тенета через chrome =/ не берусь гадати, чи це дійсно прикра помилка, як коментує google, але у відповідь на обурення спільноти формулювання було таки змінене на протилежне: мовляв, всі права на матеріали залишаються у користувача чи відповідних авторів/власників (детальніше англійською).

резюме? нічого поганого про chrome не скажу -- як на мене, браузер хороший. користувачам internet explorer'а можна рекомендувати (втім, якби ж то вони хоч когось слухались). проте нічого для себе я в нім не знайшов.

тож я повернувся до портативної версії третього вогнелиса: на робочих пк користуюся саме ним -- не вимагає інсталяції, працює (якщо треба) з флешки і нічого не зберігає поза текою, з якої його запускаєш. мій вибір.

p.s. на ілюстрації -- chrome на фоні вікна firefox, власний скріншот.