потрібні нові кеди

| комп'ютери, linux

у кількох блогах спільноти розробників opensuse сьогодні промайнуло повідомлення про те, що у найближчих наступних релізах opensuse linux основним стільничним середовищем стане новий kde 4.

користувачам opensuse 11.1 ще буде запропоновано найбільш актуальну версію звичного kde попереднього покоління (версія 3.5) як додаткову опцію на вибір. проте вже з релізу 11.2 та надалі диски opensuse міститимуть лише новий kde 4. як я собі зрозумів, навіть без gnome (хоча в репозиторіях напевно будуть і kde 3.5, і gnome).

коментар. до цього часу основним робочим середовищем opensuse був kde, в комплекті (тобто на установчому диску) також постачався gnome. додатково можна було встановити ще кілька менш популярних варіантів робочого середовища, включаючи xfce.

отже, чому ця новина важлива? тому, що kde 4 -- середовище нового покоління, написане чи не з нуля довкола нової (ну, принаймні оновленої) концепції стільниці.

kde 4 красивий і трохи незвичний як на перший погляд. це класно. він досить недовго ще в розробці, і технологічно -- "під капотом" -- новий, наразі не вся функціональність ще реалізована. відгуки єсть дуже різні -- захоплені, позитивні, нейтральні і зовсім скептичні. важливо те, що, як жартома пишуть на порталі opensuse, "назад дороги немає" -- майбутнє за 4-м поколінням kde.

вцілому, думаю, це хороша новина =)

скріншоти opensuse 11 дуже красиві. але собі поставлю лише після того, мабуть, як вийде 11.2. поживемо -- побачимо.

p.s. мої попередні дописи про opensuse linux.