зупинимо потепління?

| життя

ролик про глобальне потепління бере за душу. шкода тваринок, правда?


проте останній кадр все псує, руйнуючи чари соціальної реклами закликом "зупини глобальне потепління". бо цинічний прагматик у мені питає: а як це стосується мене? сьогодні лише дитина, вигодована на рекламі й гуманістичних закликах минулого століття, може віритив те, що озоновий шар "проштрикують" ракети, а глобальне потепління спричинене викидами вуглекислого газу з сусідської папіроси. або навіть моєї автівки.

цілком можливо, що індустріалізація в історичних масштабах стала вимірюваним фактором процесу глобального потепління (тобто таким, що його вже можна виміряти), проте вона навряд чи є основним таким фактором. загалом же є думка, що глобальні потепління й похолодання -- це нормальний циклічний процес, і наша планета вже неодноразово проходила через його піки.

також припускаю, що людство могло б спробувати вплинути на цей процес. призупинити, або й відвернути потепління? та тут на думку спадає аналогія з "поверненням" річок, створенням штучних морів, меліоралізацією пустель тощо... ми -- людство -- інколи схожі на дитину, котра прагне на практиці дослідити, як працює газова плитка: тут і сірники знайшлися, і батьків удома немає =/

але повернуся до ролика... очевидно, його аудиторія -- це я і ти. аж ніяк не власник чи директор якогось металургійного комбінату чи фабрики побутової хімії. то що ж мені конкретно пропонують зробити, щоби уникнути глобального -- глобального! -- потепління?

загасити папіросу і пересісти на велосипед?

підозрюю, що мова знову і знову йтиме про добровільні внески до якихось гуманістичних фондів. банальщина.