astromenace: вони не пройдуть!

| комп'ютери, ігри, україна

востаннє про комп'ютерні ігри я писав ще на початку літа, а саме про стратегію/тактику ufo: alien invasion за мотивами xcom: ufo defence:
давненько. старію: нема коли й погратися; скоро синочок у школу піде, а я ж не зможу йому навіть порадити хороших іграшок — невже доведеться купувать якусь соні плейстейшн?

а дзуськи. напишу про чергову забавку, і якщо хтось чекає, що 32-річному дядькові стане соромно гратися на комп'ютері чи писати про це — нехай чекає, бугога =)


якраз на вихідні знайшов у репозиторіях opensuse такий собі класичний вертикальний шутер (vertical scrolling shooter) за назвою astromenace: космічний корабель летить догори і стріляє у все, що рухається =) певно, саме назва (англ. зоряна загроза) та жанр (ніколи не любив аркад) раніше змушувала мене цю гру оминати. а даремно: гра сильно відрізняється від типового аркадного шутера (наприклад, chromium).

найперше у грі увагу приваблює, звісно, графіка: тут все на відмінно, до того ж вибрано оригінальну перспективу (див. скріншоти і відео). у astromenace немає power-up'ів — замість них після кожної місії на зароблені "кредити" можна вдосконалити корабель і озброєння, або ж навіть придбати новий, більший і страшніший. це цікавіше, ніж ловити літаючі "заправки". і нарешті гра пропонує не просто переходити з рівня на рівень, де "все те саме, але більше" — а містить свого роду кампанію з окремих місій: це вносить якісь зачатки сюджету і додає грі атмосферності.

краще за слова та скріншоти передасть атмосферу гри відео astromenace з youtube:

astromenace має версії для linux (32 мб) та для windows (14 мб), обидві можна безкоштовно завантажити. проте зверніть увагу на розмір файла: безкоштовна windows-версія містить певні обмеження, і щоби їх позбутися, можна заплатити $19,95 і гратися в повну версію. я з репозиторію opensuse linux отримав, схоже, одразу повну версію =) ще одна перевага linux?

а тепер сюрприз! компанія viewizard, що випустила astromenace і роздає нашару — українська, з офісом у луганську. і хоч сайт у хлопців російський, але... ну як, як після цього не підтримати вітчизняного виробника? обов'язково треба викачати linux- або windows-версію гри якщо не для себе, то для дітлахів =)

посилання: