цікава кризова статистика від пинзеника

| політика, україна, негатив, ринок

здавалося б, ми вже мали звикнути до того рівня некомпетентності, що його день за днем демонструють народні обранці aka депутати вру, урядовці тощо. але ні, ще можуть дивувать, можуть. читаю оце в українській правді коментар віктора пинзеника щодо поточних темпів інфляції:

міністр фінансів віктор пинзеник вважає прийнятним рівень інфляції, зафіксований в листопаді [...] «у мене не викликає тривоги показник зміни споживчих цін 1,5%. [...] це надзвичайно важливий сигнал правильної реакції економіки на кризу», — підкреслив міністр.
а здавалося ж, розумна людина, економіст.


давайте думати. ціна практично будь-якого товару сьогодні в україні залежить від курсу іноземних валют — американського долара та євро. просто тому що або сам товар імпортний, або його виробництво залежить від імпортних матеріалів, інструментів, сировини... в умовах неконтрольованої девальвації гривні тримати на складах хоч якусь кількість таких товарів для бізнесу рівнозначно втраті грошей — щодня, щогодини.

будь-який сток (вже куплений у постачальників, призначений на продаж за гривні) в таких умовах необхідно миттєво продати — нехай зі знижками! мова часто йде вже не про прибуток, а про мінімізацію збитків!

звідси — усі оті акції та знижки, які можна спостерігати у великих роздрібних мережах останні кілька тижнів. що більша мережа — то більший склад і більші збитки.

чи не завдяки отим розпродажам наші урідовці «наміряли» такі нереальнонизькі показники інфляції?

але що буде, коли оті запаси проблемного товару закінчаться? адже попит ніде не дівся, хіба що зменшився трохи. отут найцікавіше: бізнес продовжить закуповувать товар для магазинів, але обережніше, меншими кількостями, а вже на полиці ставитиме їх з такою ціною, яка забезпечить прибуток навіть за умов девальвації!

де тоді буде наш пан пинзеник з його веселою статистикою?

p.s. це просто 3,1415...здець, як вже дістали всі ці спеціалісти.