дитяча порнографія чи доросле невігластво?

| інтернет, еротика, фотографія, порнографія, культура

шокуюча новина: британські інтернет-провайдери за поради наглядової фундації інтернету закрили своїм клієнтам доступ до сторінки вікіпедії, присвяченої альбомові virgin killer (1976) гурту scorpions — через опубліковане на цій сторінці зображення обкладинки альбому, яке "містить елементи дитячої порнографії" (подав спрощено, детальніше читайте за посиланнями далі в тексті).

тепер про те, чому я шокований... для початку — ось вам обкладинка альбому virgin killer, довкола якої влаштували скандал:


так, оголена неповнолітня дівчинка у «відвертій» позі. то що? мені подобається це фото, і воно зовсім не викликає непристойних асоціацій. найгірше, що зі мною трапиться — я пригадаю набокова і, можливо, перечитаю «лоліту». хіба в даному контексті це — порнографія?


не я мушу розповідать про те, що границя між мистецтвом і порнографією, мистецтвом і зображенням насильства, мистецтвом і... і життям? що границя ця тонка, майже невидима, і дати чітке, просте і однозначне визначення неможливо в принципі — але навіть якщо спробувать, то робити це аж ніяк не годиться без врахування контексту.

в даному випадку контекст — це збірка музичних творів і художній задум дизайнерів обкладинки. який, можливо, і не є високохудожнім — але він точно не є порнографічним.

так що, «лоліта» набокова — це теж дитяча порнографія? це можна читати/показувати дітям на ніч? чи, може і це треба вилучити з інтернету?

на знак протесту (знаю: дитяча реакція) я таки не полінувався і дав тут зображення обкладинки virgin killer... складене зі смужок: технічно я не зберігаю цього зображення, але практично... як можна заборонити красу?

почитати про подію:

хата скраю?

geeks like to think that they can ignore politics; you can leave politics alone, but politics won't leave you alone.
гаразд, як все це торкається нас. ми ж можемо переглядати сторінку virgin killer на вікіпедії, бачимо картинку, ніхто нас не відключив від інтернету?

історію з закриттям infostore ви вже чули? але то ще не найцікавіша — просто доволі гучна подія. звернімо увагу краще ось на це:
так, я теж не люблю (російський) жж і не користуюся жодною з (російських) соціальних мереж як оті одноклассники.ру та вконтакте.ру... але й кричати «геть москалів» не збираюся. бо різниця між українським та російським є тут, на землі, де можна провести границю на карті. і, можливо, в наших звами головах. але її точно майже немає в інтернетрях. і її просто немає в головах «наших» урядовців, «нашого» міністерства внутрішніх справ тощо.

сьогодні — закривають infostore, шлють ідіотські — інакше не скажеш — ноти в росію щодо соціалок. а завтра? зав'яжуть весь закордонний трафік на кілька контрольованих проксі-серверів, як у китаї?

чи прийдуть до тебе додому в пошуках студії з виробництва дитячого порно?

все це дуже мало нагадує боротьбу за культуру нації, за цивілізований доступ до еротичного контенту тощо. все це значно більше нагадує спроби контролювати ті джерела інформації, які до цього часу ще лишалися — принаймні в нашій країні, не говоримо про китай чи росію — поза увагою чи поза можливостями держави.

курйоз

а от статтю про славнозвісну й скандальну картину густава курбе, «походження світу», наче не кинулися забороняти. а ну ж, сходіть і порівняйте до дитячої порнографії.