nutritiondata.com: знай що їси

| життя, інтернет

ви знаєте, що воно таке за овоч — зізифус? гхм. коли я чогось не знаю, прямую до вікіпедії та читаю. правильно? загалом так, але... якщо оте «щось» я збираюся потім з'їсти — можливо, краще одразу відкрити чудовий веб-сайт nutritiondata.com!


для мене це було відкриття: стільки інформації про поживну цінність буквально будь-якої їстівної рослини чи продукту харчування — детально, у доволі наглядному форматі, та ще й з поясненнями. звісно, англійською (можна скористатися перекладачкою google і вона навіть непогано впорається, тільки от текст у flash-ілюстраціях залишиться без перекладу).

що ж пропонує nutritiondata.com такого, що мені так сподобалося?


найголовніше, звісно — це доволі повна інформація про поживну цінність продукта: калорії, абсолютний вміст вуглеводів/жирів/білків і частки добової норми, деталізація вмісту білків, жирів та вуглеводів (себто за окремими типами), деталізація вмісту вітамінів та мінералів тощо.

окрім цього, додаткові інструменти дозволяють свідомо планувати своє харчування (для тих, хто на таке заморочвується): наприклад, для якогось продукту з певним вмістом білків можна одним кліком мишки підшукати комплементарні продукти, які доповнять раціон тими білками, що не містяться в наявному продукті. або ж можна у вигляді простих діаграм та рейтингів переглянути, чи підходить данний продукт для дієти, направленої на зниження ваги чи, навпаки, набір ваги.

можна порівнювати два чи більше продукти. можна двомакліками підготувати до друку стандартну (для американського ринку) табличку з інформацією про харчову цінність (див. ілюстрацію — варіант для 100 г сушеного зізифуса).

зареєструвавшись на сайті, можна зберігати «улюблені» продукти і навіть цілі рецепти на базі обраних продуктів для швидкого доступу пізніше.

ну хіба не рай для любителя дієт? =)

щодо зізифуса (ююбе, унабі, китайський фінік тощо) — мені він не видався цікавим. колега розхвалює його як хіба що не панацею, котра (цитата) «входить у п'ятірку кращих лікарських рослин», що б це не означало. саме по собі таке формулювання пробудило в мені скептика... вікіпедія стверджує, що ююбе споконвіку використовується в традиційній китайській та корейській медицині як заспокійливе та як засіб від подразнень горла. оце й усе =)

nutritiondata надає інформацію про свіжі та висушені плоди; у нас, звісно, більше шансів придбати сухі, ними я й поцікавився, відкривши nutritiondata.com.