грім гримить

| огляд, оновлене, кіно

грім гримить, земля палає — голівуд кіно знімає! «грім у тропіках» в наших теренах практично залишився без реклами, але рівень та об'єм рекламної артпідготовки в сша увійде, мабуть, до історії. після такого — навіть попри багатий досвід «лажових» блокбастерів, — підсвідомо чекаєш чогось ну хоча б добротного, нє?

хз1). фільм, можливо, і задумувався як масштабна сатира на голівудську медіамашину з її пихатими продюсерами, шаблонною режисурою, акторами, пафосними сценаріями, але... якось воно не зліпилося докупи. наче і замахи на сатиру є — але їх зіпсував попсовий гумор. може і гумор той був би доречним — але він дивно звучить поруч з алюзіями на більш чи менш відомі серйозні кінокартини (наприклад, «апокаліпсис сьогодні» — навряд чи найкращий об'єкт для пародій). такий собі вінегрет, мішанина, якій забракло центральної ідеї та зрілої стриманості.

за великим рахунком, лише два епізоди порадували мене: коротенький фрагмент після висадки акторів у джунглі, коли режисер дає їм останнє напутнє слово і... підривається на міні, а ще кінцівка, титри — том круз танцює нігга реп.

персональний рейтинг: 2/5 (виправлено — 3/5)

можливо, ще один разочок подивлюся кіно до середини, але не тому, що сподобалося — просто ще остаточно не розумію, чому ж саме я розчарований, чого чекав.

1) в залежності від настрою можете читати як «хто зна» або... ну, самі розумієте.

p.s. ще раз переглянув «грім у тропіках», а заразом повернувся до своєї рецензії на «зохана»... гаразд, «грім» нічим не гірший, мушу виправити рейтинг на 3/5. перші 25 хвилин — якраз до фрагмента з вибухом режисера — кіно цілком можна із задоволенням дивитися. всі епізоди з томом крузом мені сподобалися, він переконливий =) але далі рівень жартів, ситуацій... я чекав якщо не більшого — то чогось іншого. може, це хиби перекладу? не знаю.