новий aspire one: виграш у 3 сантиметри

| комп'ютери, нетбук

нещодавно acer анонсував нову, 10-дюймову версію нетбука aspire one.

навряд чи це новина для більшості зацікавлених — слухи ходять давно, та й логіка підказує, що модельний ряд aspire one вимагає моделі з більшим дисплеєм. але офіційно новинку анонсовано лише 23 січня.

так трапилося, що технічні характеристики нової одинички в мене були ще наприкінці року, а тиждень тому в лондоні трапилася нагода потримати в руках «живий» нетбук. коротко поділюся враженнями.

враження

дизайн майже той самий: округлі кути, глянсові поверхні. змінилася форма завіс кришки — особисто мені круглі шарніри подобалися більше, ніж нові «крапельки», але це дуже суб'єктивно. нетбук трошки більший за першу «одиничку» (а суб'єктивно і не трошки) і важчий. знову будуть кілька кольорових варіантів: чорний зі сріблом, синій, червоний та білий з чорним.
головне: та сама платформа. чекали чогось нового? той самий процесор (atom n270; 1,6 ггц), той самий чіпсет (intel 945gse express + intel 82801 gbm). коротше кажучи, це майже той самий комп'ютер. на платі немає «зашитих» 512 мб пам'яті, а у одному слоті sodimm початково планка буде 1 гб, яку можна буде замінити на 2 гб — це максимальний об'єм оперативки, яку пітримує чіпсет.

версії з ssd-накопичувачем наразі не передбачається, як і linux'а в якості операційної системи: буде жорсткий диск на 160 гб і windows xp home.

додали bluetooth. як опція — модулі для роботи з мережами wimax чи 3g. з двох карт-рідерів залишився один: це логічно, бо версії з windows/hdd не потребують розширення дискового простору за допомогою sd-карток.

10 дюймів, ура?

звісно, головна відмінність — більший, 10-дюймовий дисплей. тільки от халепа: розмір картинки той самий, що й у попередньої версії: 1024х600 пікселів. тут ніякого криміналу нема: практично усі виробники нетбуків чинять так само.

особисто я не бачу сенсу отримати лишніх 3 см діагоналі — тільки для того, щоби збільшити розмір пікселя. мені цілком комфортно користуватися «одиничкою» з матрицею 8,9 дюймів, і якщо вже збільшувать дисплей — то лише так, щоби не жертвувать мініатюрністю (в тому ж корпусі!) і отримати більшу картинку (в пікселях).

дзуськи.

навіщо?

загалом, новий aspire one дуже мало відрізняється від попередньої модельки. головні відмінності від версії a150 — 10-дюймова матриця, bluetooth... все.

навіщо ж такий девайс? — запитаєте. бо ринок вимагає. ви ж знаєте, що покупець завше правий, так? навіть тоді, коли ні холєри не смислить в предметі. банальна арифметика змушує пересічного покупця твердити, що 10,1 більше — а отже краще! — ніж 8,9. в таких ситуаціях краще не сперечатися, а дати йому те, що він хоче.

так хто тут просив 10 дюймів?

p.s. як завше, головне — ціна. коштуватиме новий aspire one близько 450 долярів. моя порада? якщо хочете aspire one — пошукайте «одиничку» з linux'ом в інтернет-магазинах, їх зараз «роздають» за смішною ціною.