хмарки з логотипом google?

| оновлене, інтернет

вчора прочитав невеличкий допис на itc.ua про те, що онлайновою поштою gmail тепер можна користуватися і офлайн: себто, відкривати gmail у браузері й переглядати повідомлення, писати відповіді навіть коли комп'ютер не підключений до тенет; під час наступного підключення всі локальні зміни будуть синхронізовані з сервером.

прочитав, і розшарив новину в googel reader'і з таким коментарем:
tivasyk: google на прямій дорозі до того самого міфічного cloud computing'а. решта всі в дупі... =/ а як же конкуренція?
юра новоставський (aka jin), котрий періодично виступає моїм візаві у технічних питаннях (і то доволі грамотно, бо в нього загалом значно більший багаж технічних знань), відповів:
jin: який cloud computing? google до нього якраз доволі близько, але потрохи відходить — спочатку google gears дозволив користуватись google reader у оффлайні, тепер — gmail, наступний етап — google docs? ми разом від гуглом ідемо від «хмарних обчислень» до звичайного офісного пакету.
тепер моя черга.

ідея споживацького cloud computing'га як повної протилежності офлайну — коли «хмарковий» комп'ютер має 100% часу бути підключеним до тенет, — це утопія, по-моєму. що насправді потрібно для нормального cloud'а — це прозора синхронізація документів, пошти, контактів... усього! — і відв'язка від платформи (перехід до браузер-центрованої ос і програмного набору).

а тепер скажіть, що google не на правильному шляху?

ідея google chrome'а ж совсім не в тому, щоби дати світові ще один браузер — для цього google'ові чудово підходив firefox. ідея в можливості контрольовано, надійно й ефективно (по швидкості) запускати додатки як плагіни до браузера.

посперечайтеся зі мною =)

p.s. календар google тепер також доступний офлайн. наступний крок — документи google?