touchbook: новий погляд на нетбуки

| комп'ютери, нетбук

днями я тут писав: нетбуків не існує, а те, що ми називаємо нетбуком з легкої руки intel — це лише еволюція нового мейнстрімового ноутбука.

а що ж таке нетбук, який він має бути?

не знаю, проте головна його відмінність від ноутбука має полягати в якійсь новій схемі використання. тобто це має бути ультрапортативний універсальний комп'ютер — але такий, який ми захочемо і зможемо використовувати трошки не так, як ми звикли використовувати ноутбук.

можливо, популярною стане концепція touchbook, запропонована маловідомою компанією always innovating? принаймні мені ця ідея дуже сподобалася! головна родзинка: корпус складається з двох половинок, які... легко розділяються.

власне комп'ютер (тобто процесор, материнська плата, пам'ять, порти тощо) зібраний в половинці з 9-дюймовим екраном, і може працювати окремо від клавіатури. оскільки екран чутливий до дотиків, а пара внутрішніх usb-портів дозволяє сховати всередині (!) донгл бездротової мишки — керувать таким нетбуком можна і без клавіатури: слухати музику, дивитися відео, переглядати фотоальбоми... власне, робити практично все, окрім як друкувати якісь більш-менш об'ємні тексти. ця половинка містить свою батарею, котра дозволить 3-5 годин працювати чи розважатися автономно.


друга половинка, наскільки можна зрозуміти з фотографій та доволі стислих текстів, містить клавіатуру, — а також додаткову батарею, котра збільшить час автономної роботи до 10-15 годин. світлини наводять на думку, що дві половинки можна скласти у звичній конфігурації «як ноутбук» — або зробити «бутерброд», тобто планшет без доступу до клавіатури, але з обома батареями. по-моєму, дуже оригінальне вирішення проблеми автономності.

новина itc.ua і сайт виробника дають інформацію про технічні характеристики touchbook'а. цікавий момент: новинка збудована не на інтелівському atom'і, як можна було б подумати! а на arm-процесорі від texas instruments: подібні використовують в різних портативних гаджетах на кшалт кишенькових пк та смартфонів/комунікаторів. з одного боку, потужність таких процесорів під питанням, а з іншого — якщо грамотно реалізувати графічну підсистему з підтримкою картинки hd (720p), апаратне кодування/декодування mp3/mp4 та інші «важкі» функції на чіпсеті, а в якості операційної системи використати не windows чи навіть важкуваті сучасні дистрибутиви linux, а щось спеціально розроблене для такого випадку — подібний комп'ютер виявиться достатнім для переважної більшості типових задач, які потрібні пересічному користувачеві «на кишені».

до чого я веду: сьогодні комп'ютери цілком можна будувати без диктату intel'а чи amd, і це дуже хороший — в плані конкурентного оздоровлення ринку — сигнал.

і головне — ціна! always innovating вже зараз обіцяє віддавати такі комп'ютери по 299-399 долярів: доволі недорого, а це ж іще ніхто з конкурентів не долучився до гри!

наразі для мене ще під питанням момент з операційною системою для такого комп'ютера, але сама по собі нова конфігурація видається дуже цікавою! якби мені запропонували такий комп'ютер за $399, але з можливістю встановити дистрибутив linux на власний вибір — придбав би одразу і не вагаючись!