дякую, всі вільні

| інтернет

тема смерті паперових комп'ютерних видань отримала продовження: сьогодні штат редакції та комеційних відділів видавництва «коміздат» розсилають повідомлення про те, що видавництво (тов «дєкабрь») припинило випуск своїх журналів:
хто наступний? підозрюю, що найбільш ймовірним претендентом може бути видавництво «софтпресс»... втім, це вже не аналітика, а «експертна думка» (тобто інтуіція).


ризикну ще раз проговорити те, що так чи інакше можна було зрозуміти з попередніх моїх дописів на цю тему (бо, мабуть, лише зараз чітко сформувалася думка): криза сама по собі нічого не ламає, вона лише каталізує давно набряклі зміни в галузі: читацька аудиторія спеціалізованих, зокрема комп'ютерних видань в останні роки значно звузилася, і достатня для підтримки лише одного-двох проектів. для решти перехід онлайн був би порятунком, якби цей варіант не був утопічним: «паперові» редакції не вміють працювати в тенетах, миттєвий перехід неможливий, заробітки там значно нижчі, та й конкурентне середовище місця не залишає.

тому підозрюю, що в результаті матимемо два-три справді комп'ютерних видання («комп'ютерний огляд», «домашній пк», «chip») і кілька умовно комп'ютерних (гаджетовий глянець).

а ти що читаєш?