дует atom + ion — ще один хрестик на продажах дорослих пк?

| комп'ютери, ринок

неттопи — настільні комп'ютери ультрамалого літража (кумдено, але сьогодні справді модно вимірювати об'єм корпуса в літрах) на базі ультракомпактних материнок, процесорів intel atom та чіпсетів з підтримкою full hd.

одним з перших таких комп'ютерів на платформі intel atom + nvidia ion стане acer aspire revo, про який я згадував. мені дуже цікаво буде подивитися, що ж це за звір: чекаємо в україні на початку літа за ціною 400 доларів. але мова про інше.

на фоні невпинного падіння продажів «дорослих» пк через кризу і популярність ноутбуків/нетбуків, виробники першої п'ятірки покладали чималі надії на отакі неттопи.

в наших теренах до ситуації долучаються традиційно сильні позиції локальної зборки пк, через що ні у dell'а, ні в hp свого часу не вийшло відвоювати бодай більш-менш помітну долю на ринку споживацьких комп'ютерів, та й в корпоративі все доволі погано.

неттопи начебто дарують а-брендам новий шанс. але...

компоненти стардартні й доступні давно. платформи також стандартизуються — і тепер з'являються повідомлення про їх доступність за дуууже цікавими цінами. і все це надзвичайно швидко. локальному виробникові залишається тільки визначити точку пробудження попиту саме на такі системі — і продовжити пропонувати «те саме, але дешевше».

і ніякого приходу а-брендів в сегменті настільних пк не відбудеться.