moblin виглядає класно

| видиво, комп'ютери, linux, нетбук

нещодавно в дописі про кризові новини ринку it я ділився думкою, що завдяки зусиллям intel (і спільноти розробників) перспектива колись побачити linux на кожній стільниці виглядає доволі реально. мова про moblin — проект, що ставить за мету створити готову, розвинену і якісну linux-платформу для будь-якого виробника нетбуків, котрий захоче постачати товар на ринок без обмежень, нав'язаних microsoft'ом.

так чим же такий класний той moblin, і чому він повинен «розставити все по місцях»?


ну, технічні деталі — окрема непроста тема, про це нехай пишуть спеціалісти для справжніх техногіків. доступність платформи для виробників — вже цікавіше мені, але про це якось іншим разом. а от юзабіліті та привабливість для користувачів, які раніше нічого крім краденого windows'а з вірусами-антивірусами не бачили... подивіться самі простеньке відео з веб-сайту moblin'а.


мені подобається. затримка лише за локалізацією та доступністю додаткового програмного забезпечення через якісь загальнодоступні репозиторії.

наразі друга версія moblin доступна усім на випробу: достатньо завантажити образ (перехрестіться: 666 мб), залити на диск cd або носій usb і спробувати в режимі live. юра новоставський зацікавився — почекаємо його звіт зі скріншотами!