рік 2080-тий: пригодницьке читання

| книги

сьогодні хворію, лежу вдома під ковдрою =/ інтернет є, тому нетбук відкритий і робить процес боротьби з хворобою більш... інформаційно насиченим: маю час переглянути новини, почитати книжку.

останнє, що дочитав днями — jeff hannah, «the 2080s». таке собі інді-чтиво — не шедевр, мабуть, але... мені сподобалося. сюжет захоплює не одразу, поступово... щоби з якоїсь миті перетворитися на доволі динамічну пригодницьку історію, цілком достойну голівудського сценарію!

фабула: 2080й рік, людство готується до нової льодовикової ери, дехто переселяється на марс. сім'я зака картера також придбала квитки на зорельот до марсу, але сам зак має інші плани: він мріє стати професійним гравцем у віртуальні ігри, для цього йому необхідно залишитися на землі. тобто... втекти перед самою посадкою на зореліт. проте не все йде за планом, і вже на кораблі зак починає підозрювати, що дехто з пасажирів готується силою захопити комічний лайнер. чи це лише хлопцева фантазія?

написано як для підлітків, тож вкраїнською я б цю книжку навряд чи взявся читати, а от англійською можна. щодо художньої якості твору: я вже зізнавався колись, що читаючи англійською, я навряд чи можу оцінити цю якість, тож не дуже переймаюся.

персональний рейтинг: 3/5

книжка цікава вже хоча б тим, що доступна вільно в тенетах (окремо по сторінці, або увесь файл pdf) за умовами ліцензії creative commons. власне, я й знайшов її в переліку художніх творів на сайті creative commoms, і там ще багато різного чтива, яке обов'язково продовжу гортати. позвітую =)