відеопідказка: зручний запуск програм в linux

| видиво, комп'ютери, linux, підказки

підготував чергову відеопідказку для користувачів linux mint та інших дистрибутивів зі стільницею xfce, цього разу покажу, як налаштувати клавіатурні скорочення та додати посилання в меню xfce для швидкого запуску найбільш уживаних програм.

раніше вже було таке:
застереження: допис розрахований на початківців у linux, і мова йде лише про стільницю xfce, бо у gnome чи тим більше kde процедура буде відрізнятися.

клавіатура

відкриваємо меню > setting > параметри клавіатури, переходимо на закладку комбінації клавіш. зліва — перелік наборів (тем), в якому на щойно встановленій системі буде лише один: default, і він не редагується. створюємо новий набір, даємо йому назву (наприклад test, як у видиві).


зправа — вже будуть стандартні клавіатурні скорочення. головне меню xfce можна викликати комбінацією ctrl+escape. це незручно, пропоную замінити на більш звичний варіант з клавішою win (в linux називається super): двічі клацаємо в правій частині відповідного рядка (xfce4-popup-menu), у відповідь на запрошення натискаємо (і відпускаємо) потрібну клавішу. готово!

тепер цікавіше. створюємо новий рядок, і налаштовуємо спершу команду для запуску бажаної програми (наприклад exaile для запуску музичного програвача), тоді комбінацію клавіш (у видиві — super+e).

точнісінько так само — додаємо решту найбільш уживаних програм. в мене це такі (в дужках відповідна команда):
музичний програвач exaile (exaile)
веб-оглядач вогнелис (firefox)
електронна пошта thunderbird (thunderbird)
текстовий редактор mousepad (mousepad)
читалка електронних книг fbreader (fbreader)
файл-менеджер thunar (thunar)
інтернет-балачка pidgin (pidgin)

меню

доволі зручно ті ж таки програми мати під рукою в головному меню xfce.


клацнувши правою клавішою миші на кнопці меню, вибираємо пункт правка меню. в редакторі додаємо новий пункт з типом запуск, підбираємо назву (наприклад музичний програвач або просто музика), можна також дописати до неї клавіатурне скорочення, щоби не забути. налаштовуємо комадну для запуску (exaile), додаємо мініатюру зі списку (див. видиво). зберігаємо... готово, можна відкрити меню і подивитися на новий рядок.

чи не правда, якщо один раз побачити, як воно робиться — нічого складного =)