відеопідказка: оформлення вікон в linux mint

| видиво, комп'ютери, linux, підказки

знайшов те, чого мені дуууже не вистачало на нетбуці, поки там жила стільниця kde — компактну мінімалістичну тему оформлення вікон без заголовків (див. скріншот): prelude-4.

навіщо? 600 точок на дисплеї нетбука по вертикалі в linux'і вистачає для всього, але навіть якщо розгорнути вікно веб-оглядача на весь екран, приблизно 20-30 точок буде зайнято заголовком вікна, який... просто займає місце. адже пересувати вікна (мишкою) в linux можна і без заголовка — це вам не windows.


з цього народилася ще одна відеопідказка: як змінити оформлення вікон в linux mint зі стільницею xfce, а також як завантажити й встановити нову тему оформлення.
з відео все зрозуміло, але для порядку (і пошуковиків) — трошки тексту.


міняємо оформлення

відкриваємо панель налаштувань linux mint (меню > settings > xfce4 mintconfig), на закладці з налаштуваннями стільниці знаходимо пункт параметри менеджера вікон. тут перша ж закладка — стиль — дозволяє вибрати одну з багатьох тем оформлення вікон, котрі включені в стандартний набір linux mint.

експериментуємо, вибираємо щось на свій смак, закриваємо вікна, насолоджуємося.

одна з найбільш компактних тем в стандартному наборі, зручна у використанні на нетбуці — daloa: стримане оформлення без викрутасів, доволі тонкі заголовки. але можна піти далі й встановити тему без заголовків.


мінімалізм для нетбука

відкриваємо веб-оглядач, прямуємо на сайт xfce-look.org, який є каталогом різних елементів оформлення для стільниці xfce: шпалер, іконок, курсорів тощо.

в розділі themes > xfce (зручно відсортувати за рейтингом!) знаходимо тему prelude-4, завантажуємо собі архів, розпаковуємо куди-небудь (у видиві — на картку пам'яті, в теку software/xfce_decorations). далі з правами адміністратора копіюємо або переносимо розпаковану теку prelude-4 до системної теки /urs/share/themes (у видиві я використав файл-менеджер mc).

оце все — нову тему встановлено. тепер її можна знайти в панелі налаштування менеджера вікон (див. вище) і насолоджуватися =)


відеопідказки

дивіться інші відеопідказки в цьому блозі, або в колективному блозі ukrnetbook.info:

з часом додаватимуться нові: шукайте за тегами підказки та видиво.