автоматичний контроль вентилятора в нетбуці aspire one з linux

| комп'ютери, linux, підказки, нетбук

внутрішній вентилятор нетбука aspire one починає дратувати одразу після вмикання --- а обертається він постійно, якщо не виправити цей нюанс. зарадити цьому неважко, принаймні в linux. раніше (kubuntu 8.04, linux mint 6) я для цього використовував скрипт acerfand, як описано в інструкції зі встановлення ubuntu 8.04 на нетбуки acer.

нове ядро kuki для "аспіринчика" вирішує проблему інакше: воно має включений модуль acerhdf, який завантажується під час запуску нетбука і мав би одразу автоматично керувати вентилятором. насправді в поточній версії 0.5.xx модуль... стартує в режимі ручного керування. виправляється легко.


найперше --- перевіряємо, чи модуль acerhdf стартував: в терміналі друкуємо:

dmesg|grep acerhdf
маємо отримати у відповідь ті рядки з системного журналу, в яких звітується про запуск та режим роботи модуля; щось таке:

acerhdf: Acer Aspire One Fan driver, v.0.5.13
acerhdf: Fan control off, to enable do:
acerhdf: echo -n "enabled" > /sys/class/thermal/thermal_zone0/mode
видно, що модуль стартував (1й рядок), але неактивний (2й рядок), і маємо підказку щодо його активації (3й рядок). можна спробувати одразу включити його:

su root
echo -n "enabled" > /sys/class/thermal/thermal_zone0/mode
exit
вентилятор виключиться (якщо процесор холодний). але після перезавантаження нетбука acerhdf знову стартуватиме в ручному режимі =( це також виправляється легко: відкриваємо файл /etc/rc.local:

sudo nano /etc/rc.local
...і додаємо той самий рядок перед exit 0:

echo -n "enabled" > /sys/class/thermal/thermal_zone0/mode
зберігаємо файл (ctrl+o) і закриваємо редактор (ctrl+x). після перезавантаження вентилятор працюватиме в автоматичному режимі.

якщо хочеться ще й встановити температурні пороги, за яких вентилятор має включатися і виключатися --- читаємо уважно відповідний допис у форумі kuki linux.