вільне читання

| книги

після повісті «the 2080s» я «розпробував» вільне чтиво, і пасусь в літературному каталозі веб-сайту creative commons. а трапляються дууууже непогані речі, до яких усіляким сучукрлітським дослідникам українського сексу — як до неба рачки. суб'єктивно, звісно =)

останнім часом прочитав таке…

марсіянка

подумки «перемотайте» історію на 50 років уперед і уявіть світ, в якому демократія досягла такого розвитку, що світом, де факто, правлять медіакорпорації, а редактор новинарського каналу має більший вплив, ніж президент сполучених штатів. в цьому світі близького майбутнього ціна вдалої «теми» настільки висока, що покладатися на природу, чекаючи від неї катастроф та інших інформаційних приводів — недопустимо: новини треба створювати, і лише журналіст, здатний переступити через власну совість, зможе не просто бути успішним, але й вижити.

повість mars girl (jeff garrity) розпочинається як оповідь про непросту роботу тележурналіста, але досить скоро сюжет набуває карколомної динаміки і перетворюється на справжній детектив національного масштабу, який розвивається непередбачувано і тримає в напруженні до останньої сторінки.

якщо читаєте англійською — дуже рекомендую. книжка вільна, доступна в різних форматах, включаючи epub (відкривається fbreader'ом), pdf та html.

прискорення

віртуальна реальність — іграшка для підлітків, або основа для чергового сюжету а ля матриця. але... уявімо, що одного дня ми навчимося зберігати свою пам'ять на електронних носіях, а згодом — навіть «вивантажувати» всю особистість і відтворювати її віртуальну модель в комп'ютерах, а планета, чи навіть уся сонячна система, перетвориться на конгломерат мікрокомп'ютерів, здатних підтримувати існування цілої віртуальної цивілізації…

…і що далі? чи залишиться в цьому світі місце для людини з м'яса та крові?

accelerando (charles stross) — збірка оповідань, поєднаних у новелу сюжетною лінією та командою персонажів. читати інколи нудно, але в цілому це досить добротна «проблемна» фантастика.

книжка вільна, доступна в різних форматах, включаючи текст, pdf, html тощо.