інтернет 3g від київстару — вибір мережі та швидкість

| інтернет, комп'ютери, linux

певний час користуюся інтернетом 3g від київстару. модем zte mf100, підключаюся, зрозуміло, не стандартною програмою zte/київстару — бо хоч версія для linux є (щоправда, зовсім не від київстару, а від vodafone), проте мені ближчий і зручніший networkmanager і аплет для системного лотка, і пара профілів: один для підключення 3g з точкою входу 3g.kyivstar.net, другий — запасний для gprs/edge з точною входу www.kyivstar.net.

і тут є нюанс, який мені псував настрій кілька днів — при цьому я не міг зрозуміти в чім річ…

модем періодично відмовлявся з'єднуватися з профілем на 3g. аж поки юра новоставський натякнув, що… невідомо (без стандартної програми zte!), до якої мережі (umts/utel чи gsm/київстар) підключається модем. модеми huaiwei, виявляється, блимають вогниками різних кольорів залежно від того, до якої мережі підключилися, а свистки zte — як не крути, світять зеленим без будь-якої дискримінації. я не знаю, за яким алгоритмом модем вибирає мережу, а якби й знав (наприклад, за потужністю сигналу?) — годі вгадати, до якої підключиться в певний момент часу і в певній точці…


що робити? є варіант: один раз встановити, до якої мережі (3g чи gprs/edge) треба підключатися, і після цього інший варіант модем ігноруватиме. довелося завантажувати драйвер zte, встановлювати на перший-ліпший ноут з windows і налаштовувати (див. скріншот). тепер модем чіплятиметься лише за 3g від utel'у.

чому не gprs/edge? а який же сенс було брати контракт з sim-карткою 3g і 600 мб за 53 грн (і 0,16 грн за 1 мб зверх пакетних), щоби витрачати баланс за зв'язок через gprs за грабіжницькими тарифами (1,06 грн за мегабайт)?!


тепер можна перевіряти швидкість. наразі мені актуальна якість зв'язку головним чином в двох точках києва (петрівка та святошин). speedtest.net поможе: хоч йому і дорікають за погану точність, але мені стане. отже...

петрівка (початок пр. московського): пінг 294 мс, звантаження 1,59 мбіт/с, вивантаження 0,34 мбіт/с (ілюстрація).

на святошині потестую пізніше =)