прогноз: нетбуки в україні подешевшають

| комп'ютери, ринок, нетбук, позитив

за деякими ознаками можна зробити припущення, що найближчим часом нетбуки в україні подешевшають. прогноз стосується усіх моделей, котрі зараз добре представлені в роздрібних мережах.

чому? в україні помітно знизився попит на нетбуки, їх просто перестали купувати: «наїлися». тобто хто хотів — придбав, а хто пожалів грошей на перші моделі з дисплеєм 8,9" — дочекалися, поки ринок заполонили значно дорожчі 10-ти та 11-тидюймові моделі, після чого купувати нетбук з дисплеєм 8,9" навіть за зниженою ціною не захотіли.

ще один фактор зниження попиту: замість мати в пріоритеті рівень цін $300 та портативність (10" максимум), і поступово вдосконалювати юзабіліті нетбуків — усі без винятку виробники кинулися штампувати однотипні комп'ютери, тільки… більші й дорожчі. чим самі «підрізали» інтерес до сегменту. тепер більш цікавими будуть ноутбуки з дисплеєм 11,6" на нових економічних платформах intel та amd (і тут arm разом з китайським noname отримують реальний шанс на циганочку з виходом).

тим часом на складах українських гуртових постачальників та роздрібних мереж накопичилася чимала кількість нетбуків (переважно 10" та 11,6"), замовлених з прицілом на осінній споживацький «раш». і маєш: попит вщух.

тягнутися так довго не може: заморожені в складах гроші серйозно загрожують компаніям в умовах кризового зниження прибутків. тому рано чи пізно нетбуки почнуть розпродавати за зниженими цінами.

готуйте… готівку. бо недорогих кредитів на споживацьку електроніку найближчими часами ніхто не даватиме.

оновлено. acer aspire one a150 (windows, жорсткий диск 160 гб) вже пропонують за $290. в залежності від запасів на ринку (нічого не знаю) ціна може ще трошки знизитися. але тільки трошки: на сьогодні це вже межа, за якою купують що завгодно, аби тільки було схоже на ноутбук.