попиту на нетбуки з linux немає — кажуть в acer?

| комп'ютери, windows, linux, нетбук

днями (буквально вчора) acer оголосив про початок масового виробництва нетбуків aspire one (d250) з двома передінстальованими операційними системами: android та windows 7. про сам пристрій та свою думку щодо такого кроку розкажу пізніше, а наразі пропоную переклад українською коротенької статті тома рояла з computeractive про коментар acer з цього приводу (acer: demand for linux-only netbooks "not there").

acer: попиту на нетбуки з linux немає

компанія стверджує, що попит на веб-оглядач internet explorer є головним чинником переходу до windows 7 на нетбуках

автор: том роял, computeractive
14 жовтня 2009

acer пояснив свою відмову від постачання нетбуків з linux як єдиною операційною системою, стверджуючи, що “споживацького попиту немає”.

найперший нетбук компанії, aspire one, спершу продавався з адаптованою версією linux. сьогодні ж компанія оголосила про свої плани продавати наступну генерацію aspire one з двома передвстановленими ос: android, що базується на linux, та windows 7.

«минулого року ми вже оголосили виключно linux», — каже джим вонг з acer'а, — «проте попиту з боку споживачів просто не було. цього року ми використаємо android… поруч з windows. а чому android? бо він має найкращу підтримку мережевих інтерфейсів на рівні операційної системи».

пан вонг стверджує також, що попит на веб-оглядач internet explorer був головним чинником встановлення windows 7 на додаток до android'а: «частенько люди все ж використовують нетбуки для виконання робочих задач… і саме з internet explorer вони працюють продуктивніше та комфортніше».

«internet explorer ще домінує на ринку. ця ситуація не зміниться через ніч. чи залишиться на нетбуці одна операційна система, і не windows? в майбутньому, проте ще не сьогодні», — додає він.