що, і ти також підтримуєш закон 404?

| політика, україна, негатив, порнографія

«хто готовий проміняти частину свобод на безпеку — скоро позбудеться і того, й іншого».
бенджамін франклін
наразі в тенетах назріває незадоволення тим, як українські законотворці намагаються вирішувати проблеми етичного характеру, зокрема розповсюдження дитячої порнографії. принаймні під гаслом боротьби з образом дитини в порно народився і рекордними темпами проходить узгодження в парламенті законопроект про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів україни (щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії), який вже отримав розголос як закон 404.

тим часом знаходяться окремі блогери, котрі закидають усим незгодним дивакувацтво, панікерство, називаючи їх крикунами:
цитата. народ, а ви читали законопроект 404, офіційно “проект закону про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів україни (щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії)”? наш народ взагалі якийсь дивний. не було можливості обмежити доступ до сайтів з дитячою порнографією. зараз є! що поганого? не було механізмів боротьби для мвс, а зараз є. шонєясно? завелося купа крикунів...
замість когось у чімось звинувачувати, я просто відкрию текст законопроекту і процитую деякі фрагменти. судіть самі, чи мають рацію ці захисники законопроекту 404 — а чи справді треба бити на сполох.
цитата. [...] продукція порнографічного характеру, створена за участю дитини або з використанням її образу – будь-які матеріальні об'єкти, предмети, друкована, аудіо-, відеопродукція, в тому числі реклама, повідомлення та матеріали, продукція засобів масової інформації, електронних засобів масової інформації, змістом яких є будь-яке зображення у будь-який спосіб дитини чи особи в сценічному образі дитини, що здійснює реальні або змодельовані сексуальні дії, або будь-яке зображення статевих органів дитини.
звертаю увагу на виділені фрагменти. чи є дитячою порнографією звичайна, «доросла» порнопродукція, в якій фігурують дорослі моделі в ролі дітей чи підлітків? чи є дитячим порно сімейна фотографія, на якій видно маму, татка і голу маленьку дитину на пляжі біля моря? згідно закону 404 — так!

вже цього було б достатньо для того, щоби звинуватити авторів законопроекту у безпрецедентному дилетантстві, але ходімо далі.
цитата. [...] споживачі телекомунікаційних послуг зобов'язані у разі виявлення в інформаційно-телекомунікаційних системах, в тому числі в мережі інтернет, інформації та даних, пов'язаних з насильством, порнографію, проявами расової і національної нетерпимості та тероризму, пропагандою наркотиків, порушенням прав інтелектуальної власності повідомляти про це провайдерів телекомунікацій і/або правоохоронні органи.
роз'яснення потрібне? якщо ти бачиш в онлайновому фотоальбомі подружки фотографію з моря, на якій вона, її чоловік і гола мала дитина... ну, ти зрозумів, куди телефонувати.

ще? ходімо далі.
цитата. на підставі мотивованого подання правоохоронних органів провайдери телекомунікаційних послуг зобов’язані вживати заходи з обмеження доступу своїх клієнтів до ресурсів, через які здійснюється розповсюдження незаконного інформаційного наповнення (контенту). провайдери комунікацій зобов’язані зберігати інформацію про всі з’єднання свого клієнта з ресурсами, доступ до яких надається зазначеним провайдером. термін, порядок та повний перелік такої інформації встановлюється кабінетом міністрів україни.
про це найбільше галасу. фактично, ця стаття дає право закрити доступ хіба що не до будь-якого інтернет-ресурсу: наприклад, вікіпедії? зауважте, що перелік інформації, яка має надаватися правоохоронним органам, тут не наведений, і може бути будь-яким! це при тому, що неможливо однозначно пов'язати з'єднання комп'ютера з тенетами і певну особу — твоїм комп'ютером може (теоретично) скористатися будь-хто, а проблеми виникнуть у тебе як власника пк чи підписанта угоди про надання послуг тощо.
цитата. ввезення в україну творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру з метою збуту чи розповсюдження, або їх виготовлення, перевезення чи інше переміщення з тією самою метою, або їх збут чи розповсюдження, а також примушування до участі в їх створенні — караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією...
тут вже не йдеться про дитячу порнографію! скажімо, якщо одного дня наш суд або якась там комісія з питань моралі визнає скандальну картину густава курбе порнографічною — тоді навіть її електронна репродукція, переслана комусь електронною поштою (розповсюдження!), підпадатиме під визначення в цій статті!

ну то як, ти також підтримуєш закон 404? якщо попередження бенджаміна франкліна в епіграфі не змушує задуматися — можу лише поспівчувати.

оновлено. ось тут, у блозі патрона красиво розписано, чому 404 є кака. читати й думати, розсилати (не)знайомим.