смартфони acer і (не)ліквідний android

| телефон, ринок

вчора потримав у руках чотири комунікатори acer: три з ос windows mobile та один з android'ом:
особисте резюме: вінмобіль в смітник, андроїд приємно вразив, жоден з чотирьох пристроїв, попри загалом приємний дизайн, не змусив облизуватися. і все надто дорого.


windows mobile vs android

тут зайве щось говорити, аргументувати, сперечатися… треба просто хоча б кілька хвилин погратися живими системами.

вінмобіль, як не прикривай його сторонніми оболонками — просто від зачаття призначений для роботи зі стилусом. один-два тапи від яскравої оболонки — і користувач «впирається» в дрібнесенькі елементи інтерфейсу сторонніх програм та й самої системи. і нічого тут кардинально не зміниться з виходом обіцяної windows 7: традиційно microsoft зв'язує собі руки й ноги стратегією забезпечення зворотньої сумісності. стратегія хороша і дуже-дуже корисна — в корпоративі. але телефони — це зовсім інше поле гри.

андроїд — інша справа: все розраховано на дотик пальцем. будуть, можливо, проблеми з українською локалізацією — зокрема, на апараті з московщини я ніяких натяків на українізацію не побачив. проте якщо не acer, так samsung та lg вже вміють оперативно такі задачі вирішувати — і вони теж агресивно виходитимуть на ринок з продуктами на андроїді.

мій прогноз: якщо ще два роки тому windows mobile хизувався половиною ринку смартфонів/комунікаторів, то ще через два роки ситуація кардинально зміниться. і windows mobile 7 не поможе.


почім залізо?

всі чотири апарати приємні… але не більше того. до включення і знайомства з андроїдом — жоден не викликав бажання негайно бігти в магазин і ставати власником саме цього комунікатора. техногіків, можливо, і привабить порівняно великий дисплей liquid'а, але я звик до компактних девайсів, з якими в першу чергу зручно телефонувати.

оцініть гру слів: acer liquid a1неліквідний комунікатор. його проблема в ціні — схоже, нікого нічому не навчила ситуація з htc: попри хороший старт, попри випуск першого андроїдного апарата для google — щойно «телефонним» брендам стало зрозуміло, в яку сторону дме вітер, вони без надмірного перенапруження задавали цікавими пропозиціями і цінами, а згодом ще й анонсували свої смартфони на android'ї. htc без надійної позиції на телефонному ринку залишеється сподіватися, що попит на дорогі преміальні продукти не надто впаде… зрозуміло, що в умовах кризи ці сподівання виявилися смішними.

звідси питання: куди прямує ще один виробник з дорогими смартфонами і без досвіду агресивної боротьби на ринку телефонів? в ту ж дупу яму?

так чи інак, в україні є потенційні покупці, котрі хотіли б бачити смартфони acer на полицях, і машинки загалом непогані. почекаємо і побачимо, що буде.

оновлено (12 листопада). mobile-review опублікував величезний огляд acer liquid (російською).

p.s. правильну світлину acer liquid запозичено в блозі stuff.tv, там є ще.