віртуальна епідемія: на хвилях істерії (частина 3)

| життя, інтернет, україна

(продовження. читайте початок та другу частину)

...це просто смішно! чи треба казати, що ніяких екстренних повідомлень на сайті сес не було, а кореспондент вже двічі опублікував спростування. більш того, більшість людей наче втрачають здатність логічно мислити: ніхто не питає, які ж це такі протигрипозні препарати можна було б хоча б теоретично розпилювати, і де в нашій країні напередодні виборів узяти на це гроші =)

але ж ні: мислити не так цікаво, як чекати страшної катастрофи!

довгожданний катаклізм

ще раз зазначу, що про достовірність інформації під час істерії в тенетах не йдеться: попри декларативне прагнення істини кожним учасником цієї віртуальної епідемії, насправді достовірність лише стала б на заваді, суттєво знижуючи динаміку та напруження процесу.

ми всі чекали катастрофи!

хіба ні? люди, знервовані зростанням напруження через економічну кризу, політичну анархію та наближення виборів, азартно підхопили б вже будь-яку хвилю паніки. останнє десятиліття привчило нас до цікавих скандалів, котрі дозволяють забути на час про остогидлі серіали і отримати від телебачення заряд гострих емоцій. хай почнеться реаліті шоу зі смертними випадками?!

рестроспектива:
2001
терористична атака 11 вересня в сша. увесь світ перед телевізорами. пам’ятаєте ці емоції?

2003
воєнна операція сша в іраку розпочалася 30 березня. знову цілий світ спостерігає за подіями.

2004
помаранчева революція в україні фактично розпочалася 21 листопада. цього разу величезна кількість українців отримали можливість не лише спостерігати за подіями на тб, але й безпосередньо приймати в них участь: незабутній адреналіновий сплеск!

2008
російська воєнна агресія в грузії почалася в ніч з 7 на 8 серпня і на цілий місяць стала центральною темою на українському тб, відволікаючи увагу від розвитку економічного колапсу в країні.

кожна з цих подій, породжувала хвилю емоційного пліткарства в масах, відволікала від поточних економічних та політичних проблем — і підносила до небес рейтинги телеканалів та політиків.

вже очевидно, що й цього разу політики оперативно зорієнтувалися й пробують використати ситуацію на свою користь. і зараз буде багато спекуляцій щодо спланованості епідемії… а проте мені здається, в нашому анархічному політикумі ніхто наразі вже не здатен ні на що розумніше і стратегічно красивіше за примітивні брудні артекгейти і педофільні скандали.

ніхто нічого не планував: люди чекали чогось такого і самі з готовністю взяли участь в роздмухуванні віртуальної епідемії.

(читайте закінчення)