електронна книжка чи нетбук?

| комп'ютери, книги, нетбук

нещодавно товариш звернувся з проханням допомогти з вибором електронної книжки, тож довелося переглянути пропозиції на hotline.ua: ціни від 225 доларів за «азбуку» до 500 за sony. звісно ж, я не міг не задуматися над тим, чи я придбав би собі такий пристрій.

зробив висновок: наразі ні.

надто дорого, щоби купувати ще одну електронну забавку на додачу до нетбука заради фактично однієї функції — перегляду книжок. звісно, e-reader’и мають суттєві переваги: ергономічніший екран, фантастична автономність, менші розміри та вага порівняно з нетбуком. проте є такий недолік, поруч з яким про інерційність екрану просто забуваєш: це ще один пристрій, котрий теж треба носити з собою (а інакше навіщо?), і котрий за функціональністю та гнучкістю налаштувань навіть не наближається до мобільного комп’ютера.

цікаво, що для людини, котра не користується комп’ютером взагалі, або ж принаймні не є мобільним користувачем ноутбука — електронна книжка була б ідеальним супутником в дорозі. але...


...є один цікавий нюанс використання електронних книжок, принаймні в наших теренах: вони не є самостійними пристроями, бо вимагають використання комп’ютера для завантаження текстів! в більш цівілізованих краях онлайнові бібліотеки та електронні книжки з доступом до інтернету через стільникові мережі (пригадуємо amazon kindle) вирішують цю проблему, але ж не в нас?

втім, з такими от онлайновими бібліотеками також є важливий момент: виробник не може відмовити собі у спокусі «прив’язати» покупця електронної книжки до єдиного — свого — сервісу. і брати за це гроші (при тому, що сама читалка коштує чималеньких грошей). в майбутньому ситуація, мабуть, змінюватиметься в тому ж напрямку, що і мобільний зв’язок: «залочені» під конкретний сервіс читалки будуть продаватися за копійки...

але по-перше не зараз, і не в нас. а по-друге завжди знайдуться люди, для котрих свобода вибору, гнучкість у використанні та передбачуваність витрат будуть важливіші за попсовий глянець і доступ до платних бібліотек.

коротше кажучи, поки що я вибираю нетбук. в наступному дописі буде про використання нетбука з linux в якості електронної книжки.

(продовження)