на їхньому місці міг бути кожен...

| автомобіль

несподіване продовження автомобільної теми...

мабуть, мало хто не бачив на вихідні в новинах по тб репортаж про те, що колишній мер києва омельченко збив людину. дтп трапилося ввечері у середу, 25 листопада.

маю три сумних коментарі.

перше

на місці омельченка міг бути хто завгодно. кожен, хто бодай раз їздив уночі трасою, знає: «перебіжчиків» не видно, надто проти світла фар зустрічного руху. пішохода в темному одязі видно тільки коли він вже прямо перед автівкою за 20-40 метрів — навіть теоретично дозволені 70 км/год (хоча в правилах говориться, що в умовах недостатньої видимості потрібно знижувати швидкість) не дозволяють вчасно загальмувати.

а справжні злочинці — люди, котрі вважають за можливе намалювати зебру через шестирядну (по три в кожну сторону) трасу замість того, щоби збудувати надземний перехід, відбійник між смугами, огородити трасу в населених пунктах, або принаймні поставити світлофор. саме вони, ці інженери та службовці даі — справжні вбивці сотень і тисяч.

висновок? краще дути на холодне, ніж один раз стати учасником такої от події...


друге

на місці збитого міг бути хто завгодно. практично кожен пішохід, в якого немає досвіду керування автівкою — підсвідомо забуває про те, що вночі він невидимий. особливо якщо одягнений в темне. водій мусить пригальмувати перед пішохідним переходом — але навіть на смішній швидкості 40 км/год можна в'їхати в біду, якщо побачити пішохода вже перед самим бампером.

ситуація ще більше погіршується тим, що чимала кількість пішоходів абсолютно не звітують собі про те, що вони є невидимками — і вважають, що зебра їх захищає від смерті. адже водій змушений миттєво зупинитися, раз така цаца вийшла на зебру?

висновок? думати, і вчити своїх дітей думати.


третє

вся ця історія була б лише звичайною (вибачайте за цинізм) сумною цифрою в жахливій статистиці смертей на дорогах, поруч з якою звіти про епідемію видаються жартом, якби пана пан омельченко з'явився в суд у встановленому законом для усіх громадян порядку, йому винесли вирок і покарали у відповідності до закону.

але чомусь мені не вириться, що навіть за згоди верховної ради зняти депутатську недоторканість, так трапиться. скорішеза все буде суд, на якому захист зуміє довести невинність водія за допомогою достатньої кількості свідчень «очевидців».

висновок? держава смертельно хвора,і надії на швидке одужання не бачу.