а у мене є acer e101 — пробую

| огляд, телефон, комп'ютери, кишеньковий пк

взяв тимчасово acer e101коротко я писав про цей комунікатор місяць тому. комунікатор ще не продається в україні, але (тссс…) вже пройшов сертифікацію разом із ще кількома моделями, так що надіє я.

отже взяв покористуватися кілька днів з робочим телефонним номером. детальні огляди з прискіпуваннями нехай пишуть хлопці з itc — а я лише коротесенько позвітую про найперші та найяскравіші враження. і не стільки від конкретного апарату — можу порівнювати хіба що зі звичайними мобілками, бо смартфнами/комунікаторами користувався небагато, — а від формату взагалі.


формат комунікатора

комунікатор трошечки завеликий, форма також видалася не надто зручною — з вагою 120 г апарат не лягає в руку, а наче постійно намагається вислизнути. хоча на дотик всі поверхні приємні, збірка добротна — жодна детальна не люфтить, скрипу не чути.

я б зробив апарат на 5-7 мм вужчим, на 5 мм коротшим, а форму в поперечному розрізі зробив би ближчою до традиційної «цеглинки» з якимось, можливо, цікавим нюансом…тоді вага стала б приємним доповненням до зручної форми.

модель e101 не має модуля gps, акселерометра, датчика освітленості… зате має доволі невисоку, як на подібні комунікатори, ціну. добре це чи погано — далі у висновках.


програмна начинка

операційна система windows mobile 6.5 professional з кількома програмними доповненнями від acer. порівняно з версією 6.1, якою я кілька місяців користувався на кишеньковому пк dell axim x51v, обросла різними додатковими функціями та прикрасами… все це разом складає враження недолугого повторювання трендів, заданих iphone'ом та розвинених у android, яке хоч і працює, але візуально та ергономічно погано тримається купи.

цікаво, що в комплекті є програми для доступу до онлайнових соціальних мережю. аж трьох! — blogger, flickr, facebook… немає twitter'а. є інтернет-пейджер для мережі msn — немає icq (і це в російській прошивці!) та jabber'а з google talk'ом.

звісно, плюс windows mobile в тому, що практично на кожну потребу можна знайти програму… про це також далі — у висновках.


отже — висновки

попереджаю: далі все — особиста, і доволі суб'єктивна думка. осіб, що страждають на патологічне несприйняття чужих суб'єктивних думок, прошу йти… взятися до якогось цікавішого заняття, аніж читання цього блога.

acer e101, та й взагалі практично будь-який смартфон чи комунікатор, який я бачив на власні очі чи про який читав — не телефон. це скоріше кишеньковий комп'ютер з функцією телефона, котра частенько працює «через дупу» наче «пришита збоку». поки що жоден з виробників не запропонував такої заміни телефона і кишенькового пк в одному корпусі, який був би таким же зручним, функціональним як телефон і кишеньковий пк окремо, і при цьому ще й по-справжньому приємним у використанні.

чи потрібен в комунікаторі gps? акселерометр? датчик освітлення? в телефоні — не потрібен, як і можливість встановлювати складне додаткове програмне забезпечення і тачскрін. але от в кишеньковому комп'ютері — потрібні, і за них варто доплачувати! без них апарат перетворюється зі справді універсального інструменту гаджетомана — в попсову дзвонилку.

а ще ж лишається бажання користуватися двома sim-картами в одному терміналі — про це я взагалі мовчу. тому поки що я не хочу комунікатор. хоча сподіваюся, що з часом щось справді варте уваги з'явиться. і покладаю надії на android.

p.s.планував коротенький допис на три абзаци… що робиться?!