чи варто робити великий огляд moblin'а?

| оновлене, комп'ютери, linux, нетбук

чи ж я не грозився завантажити і спробувати moblin 2.1? завантажив, спробував — поки що лише «наживо» в режимі liveusb, тобто на нетбук не встановлював.

перші враження — вау! оформлення системи, новий підхід до інтерфейсу мені дуже сподобалися. порівняно з цим лончери від acer та asus поверх звичайних дистрибутивів linux виглядають примітивними цяцьками без реальної аудиторії. тут — по суті нова ідея використання стільниці, вочевидь «заточена» під тачскріни. шкода, що на aspire one цього насправді не відчуєш, не спробуєш.

на моєму aspire one все працює «з коробки» — веб-камера, карт-рідер (перевіряв лише лівий), звук, бездротова мережа. не програються mp3 та mpeg4/divx/xvid — але за порадами від романа туза цій біді неважко зарадити.

отже, система мені справді сподобалася, проте… я ще не зважився замінити linux mint, який вже став рідним, на moblin для тривалого тестування. вагаюсь. до linux mint я вже звик, все рідне й знайоме.

з іншого боку — хочеться спробувати нове. moblin більш перспективний, він яскравіший і значно цікавіший у використанні.

спонукайте мене — кому цікаво було б читати більш повний огляд moblin'а зі скріншотами, і серію практичних підказок щодо налаштування та облаштування цієї системи? і найцікавіше питання: хто потенційно готовий принаймні думати про те, щоби замінити піратський (чи навіть оригінальний) windows xp свого нетбука на moblin в залежності від результатім такого тестування?

чекаю зацікавлених коментарів =)

продовження: