дев’ятий округ — репортаж з місця подій

| огляд, кіно, позитив

сьогодні вдруге переглянув «дев’ятий округ» (district 9, 2009) — перший раз дивився місяці з три тому, на початку жовтня. цього разу вирішив освіжити в пам’яті враження і позвітувати.

а враження приблизно такі: це один з кращих у своєму жанрі фільмів — з усього, що мені доводилося бачити. сподобалося практично все — починаючи від фабули, незвичного формату (елементи репортажу), дуже достовірної гри більшости акторів — і закінчуючи напрочуд вдалим українським дубляжем.

окремо порадувало те, з якою обережністю і почуттям міри режисер (ніл бломкамп) використовує різні інструменти для створення гармонійного і динамічного видовища: у фільмі присутні спецефекти, але при цьому вони не переобтяжують, не стають самоціллю; приблизно третину хронометражу займать екшн-сцени (перестрілки, погоні) — але в цілому фільм не створює враження голівудського продукту, його не можна назвати бойовиком.

загалом, про «округ» не треба писати/читати — його треба дивитися.

персональна оцінка: 5/5

хочеться звернути увагу на таке: «дев’ятий округ» коштує близько 30 млн. доларів, тоді як «аватар» — більше 300 млн. долларів; різниця десятикратна! і при цьому... «округ» — аж ніяк не гірший фільм, більш того — саме округ я, мабуть, радше придбав би на dvd і залишив у своїй відеотеці.

p.s. читайте невелику рецензію на «округ» в кіноблозі цінителя «двері в кіно» — оцінка 9/10.