горизонт подій: зіпсована фантастика

| огляд, кіно

схоже, період кінофобії змінився кінолихоманкою — принаймні за останній тиждень я передивився багато всього, дещо — вдруге чи втретє, і декілька картин — вперше. звітувати про все нема сенсу — лише про те, що подарувало найсильніші емоції.

трішки розчарувавшись у «пандорумі», який так цікаво починався... вирішив пошукати ще кілька фантастичних фільмів з цікавими рецензіями на imdb. так втрапив на «горизонт подій» (event horizon, 1997).

ну чому, чому кожен фантастичний фільм, з цікавою зав’язкою, з начебто шикарними можливостями розвитку сюжету — обов’язково буде зіпсований і наприкінці перетвориться на банальний фільм жахів?

як на мене, в якісній науковій фантастиці найцікавіше — це її реалізм. як не дивно. автор (письменник) лише трошечки змінює закони фізики так, щоби збудувати нову реальність — але далі в цьому світі розвиває абсолютно достовірну історію, в якій дії персонажів підкоряються нормальній людській логіці. це — закон жанру.

чому режисерові та сценаристові обов’язково треба все зіпсувати своєю пристрастю до містики? невже не можна собі уявити нічого страшнішого за живих мертв’яків та «абсолютне, незбагненне зло»?

колись я взявся читати одну чудову повість стівена кінга, «протистояння» (або «останній рубіж»). точніше, чудовою є лише перша половина — майстерно змальований апокаліпсис цивілізації, я зачитався... але кінг не був би кінгом, якби не зіпсував усе своєю фірмовою містичною складовою, котра одразу поламала струнку, красиву логіку сюжету, атмосферу літературного «фолаута» — і перетворила історію на банальний трилер. після цього я не беруся читати кінга.

от приблизно таке розчарування викликав і «горизонт подій»: хороший, атмосферний, багатообіцяючий початок — і просто фільм жахів з елементами містики наприкінці.

втім, не скажу, що фільм зовсім поганий — ні, дивитися можна. скажу більше — щодо достовірності інтер’єрів космічних суден (у фільмі їх два), наприклад, він дає фору тому ж «пандоруму».

персональна оцінка: 3/5

чи дивитися? якщо сподобався «пандорум», «чужий», «бездна» та інші взірці жанру — треба дивитися обов’язково, для колекції. одну з ролей у «горизонті» зіграв лоуренс фішборн, який два роки потому (1999) стане культовим образом у ролі морфея в матриці =)

p.s. хто-небудь, порадьте справді хороший фільм у жанрі космічної фантастики?