moblin на нетбуці: додаю рюшечки

| огляд, комп'ютери, linux, підказки, нетбук

мене таки зацікавив moblin по-справжньому — покористуюся якийсь час виключно нетбуком з цією системою для усіх своїх звичайних задач. так краще познайомлюся із системою і зможу розповісти щось цікавіше, ніж якби просто коментував скріншоти.

але для цього треба доводиться одразу після встановлення трошечки «попрацювати напилком», ну зовсім  трошечки. найперше хочеться виправити відсутність кодеків для mp3 та mpeg4/divx/xvid, а також встановити читалку — в ідеалі fbreader.


кодеки

рішення першої задачі підказав роман туз, давши посилання на завантаження набору кодеків fluendo (якщо виникнуть проблеми зі звантаженням з depositfiles.com — маякніть в коментарях, викладу на більш цивілізований сервіс drop.io).

далі процедура проста — завантажуємо файл .rpm і відкриваємо інсталятором пакунків package installer, доступним в системі. погоджуємося встановлювати без сертифікатів безпеки, надаємо пароль користувача, трошки чекаємо… вуаля. після перезавантаження (чомусь?) моблінський програвач зміг відтворити музику в форматі mp3 та відео xvid в контейнері avi. детальніше про можливості та обмеження стандартного програвача — в іншому дописі.


читалка

раніше я нарікав, що fbreader’а немає в репозиторіях moblin’а. не біда — проблема вирішується так само просто, як і з кодеками — достатньо знайти необхідний пакунок .rpm в тенетах.

завантажуємо, встановлюємо (можна просто відкрити package installer’ом з тенет, не зберігаючи локально).
після завершення — знаходимо fbreader в переліку встановлених програм, запускаємо і налаштовуємо (про це я вже писав розповідав на прикладі linux mint).

готово — можна читати, аби було що.