синхронізація для moblin’а: google = fail

| огляд, інтернет, комп'ютери, linux, нетбук

в наборі програм moblin’а схована до геніального проста ідея — дати користувачеві можливість двома кліками миші синхронізувати записи адресної книжки, календарі та планері з онлайновими сервісами — такими як gmail contacts та google calendar.

але не так все добре, як хотілося б. для синхронізації з google використовується стандарт syncml… і тут хороша ідея перечепилася через особливості стратегії світового панування: хоч google надає механізми синхронізації пошти, контактів, календаря з мобільними пристроями blackberry, iphone, windows та windows mobile, nokia s60 — проте в рамках syncml реалізована лише синхронізація контактів.

цитата. we only support synchronizing contacts using syncml. calendar sync is only available for blackberry using the google sync app, and windows mobile and iphone/ipod touch using exchange activesyncdouglasg (google employee)

і все. якщо ви вели свої календарі на google — і тепер задумалися про їхню надійну доступність з мобільних пристроїв у майбутньому (окрім хіба що тих, котрі використовують android), можливо час звернути увагу на інші сервіси. такі як funambol (платний), memotoo (безкоштовно доступні обмежені можливості), mobical (безкоштовний), scheduleworld (платний) — з будь-яким з цих сервісів moblin вміє легко і красиво синхронізувати не лише контакти, але й календар, задачі, нотатки… просто тому, що вони дотримуються стандартів!

втім, я ще сподіваюся на те, що google додасть нормальну підтримку syncml… колись.

тим часом я спробував mobical — працює. звісно, веб-інтерфейс у google’а зручніший, швидший, ще й українізований — але я не вірю в світле майбутнє веб-інтерфейсів! я вважаю, що хмари (cloud) мають бути не можливістю доступу до онлайнових сервісів через вузьке віконечко браузера (як хотілося б google’ові) і за умови постійного конекту (сплять і бачать оператори зв’язку)— а радше наскрізь стандартизованою синхронізацією всього і вся з можливістю офлайнової роботи.

саме тому розробникам moblin’а — залік, а такі поробки, як jolicloud і gos разом із chromium’ом йдуть в сад.

і ще, щоби не забути — окрім як працювати з перерахованими вище, уже налаштованими сервісами, інструмент синхронізації (syncevolution) дозволяє також самостійно додавати до переліку інші сервіси — аби тільки знати необхідні налаштування (адреса сервера тощо).