лікар сказав: у морг — значить у морг!

| політика, україна

вибрали. інформація на сайті цвк на цей момент (оброблено 99,99% електронних протоколів):
показово те, що за того чи іншого кандидата цього разу проголосувало приблизно 65,8% виборців україни, решта — або голосували проти обох, або псували бюлетені, або ж взагалі не пішли на вибори. для порівняння: у 2004 році в третьому турі вибирати між ющенком та януковичем вийшло трохи більше 74% виборців. наче й справджуються заяви про те, що українці змучилися від політичного цирку — але клоунам ще є перед ким виступати.

звідси випливає цікавий момент: наведені вище відсотки виглядають красиво. аж надто красиво. приміром, за януковича проголосувало 48,95 відсотків… кого? тих, хто взагалі прийшов голосувати. а я пропоную поглянути на результати виборів під трошечки іншим кутом:
  • янукович в.ф. — 34,12%
  • тимошенко ю.в. — 31,70%
  • проти обох і не голосували — 33,40%
розрахунки, можливо, не ідеальні, проте базуються на офіційних данних. третина виборців відмовилася голосувати за одного з кандидатів, тим самим висловивши свої недовіру й розчарування. або скажу інакше: 65,10% виборців проти януковича, і 67,52% — проти тимошенко.

ну й лихо з ними, тут би й лишалося привітати реваншистів під синьо-білими прапорами — ваше свято — і того з кандидатів, проти кого проголосувало менше українців (сумний жарт). але!.. українська жанна д’арк на те й отримала це прізвисько, що нездатна змиритися з поразкою: бютівці два дні відкладали прес-конференцію за результатами голосування, і врешті-решт оголосили, що збираються оскаржувати ці результати, спираючись на якісь звіти про грубі порушення під час підготовки до другого туру.

але знаєте, що я думаю? за всіма ознаками скидається на те, що тимошенко і сама не вірить в непорушну підтримку свого електорату, в можливість виграти судові розгляди, оскаржити кінцеві результати (коли їх буде офіційно оголошено) та ініціювати додатковий тур… ні, мені скидається на те, що її влаштує перерахунок голосів, який дозволить виграти час.

а час потрібен — на те, щоби спланувати найближче майбутнє, досягти якихось критичних домоленостей у верховній раді з тими, хто ще не встиг «перебігти» під сині знамена і, врешті-решт, максимально усладнити процес «розправи» з поточним форматом кабміну і усунення від важелів впливу на ситуацію. тому що до моменту інавгурації нового президента — вона ще на коні, як не крути.

а от після цього… в одну ніч (або в один сесійний день вр) — все розвалиться, і юліцка з усіма своїми соратниками знову опиниться на барикадах. знову явки, паролі, мітинги, купи бабла на формування бодай якоїсь підтримки у верховній раді й таке інше.

коротше кажучи, хто сказав, що цирк від’їжджає? дзуськи, ми ще насміємося, аби не плакали.